Смерті не бояться: українці з Diamond Princess навідріз відмовилися їхати додому

Громадяни нашої країни, які знаходяться на лайнері Diamond Princess, відмовилися евакуюватися в Україну.
Лайнер Diamond Princess
Українці залишати лайнер Diamond Princess / скріншот

Майже всі українці, які перебувають на лайнері Diamond Princess, де лютує смертельний коронавірус нового типу, не збираються повертатися в Україну.

Як заявив начальник відділу менеджменту кризових ситуацій Департаменту консульської служби МЗС Максим Коваленко, на лайнері перебувало 25 громадян України, двоє із них зараз у лікарні, пише прес-служба відомства. Всі українці є членами екіпажу судна.

"Їхні зобов'язання визначаються контрактом, також враховується їхнє бажання. Поки 24 із них повідомили, що не мають наміру зараз повертатися в Україну. Ще з одним українцем досі встановлюється контакт", - повідомив представник МЗС.

За словами чиновника, МОЗ і МЗС повністю готові до того, що наміри українців можуть кардинально змінитися і тоді будуть вжиті заходи щодо повернення їх на батьківщину. За словами Коваленка, це питання вирішуватимуть громадяни самі для себе, а також буде врахована думка власника судна.

Коронавірус на лайнері

РанішеГлавред писав, що круїзний лайнер Diamond Princess був пришвартований на карантин поблизу берегів Японії із 4 лютого 2020 року. Японський МОЗ ухвалив таке рішення після того, як в одного із пасажирів на кораблі підтвердили коронавірус 2019-nCoV. Всього на судні зараз знаходяться 3 700 осіб із 56 країн, із них 25 українців.

Також повідомлялося про долю українців, котрі заразилися китайським коронавірусом на лайнері Diamond Princess. За словами нардепа від фракції Слуга народу Михайла Радуцького, двоє громадян України вже одужали.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти