
До середини вересня Україна за показниками захворюваності коронавірусом вийде з "жовтої" зони карантину, заявив глава Центру економіки охорони Здоров'я Київської школи економіки Юрій Ганіченко.
У коментарі РБК-Україна він зазначив, що, швидше за все, сплеску захворюваності варто очікувати з другої половини жовтня і до кінця листопада.
"Ці півтора місяці будуть найбільш напруженими в плані епідемії", - припустив експерт.
Керівник Центру економіки охорони здоров'я КШЕ вважає, що все залежить від того, чи будуть в Україні такі ж вибухові темпи зростання хворих, як у Європі.
Разом з тим він пояснив, що конкретних прогнозів про те, коли країна зіткнеться з локдаунами, "червоними" зонами і піком захворюваності поки немає.
У свою чергу імунолог Борис Донськой підкреслив, що захворюваність в країні зростає непрогнозовано і неконтрольовано.
Він пояснив, що якщо не вживати ніяких заходів, то піку хвилі Україна може досягти вже через 2-3 тижні.
"Якщо будуть вводитися хоч якісь обмеження, то ми розтягнемо в часі це зростання – можливо, він буде пізніше і не настільки гострим. А найкраще максимальним темпом прищепити пенсіонерів і людей з груп ризику. Тоді ми будемо мати пік захворюваності, але він не буде еквівалентно виражений в показниках смертності", - додав Донськой.
читайте також"У нас буде пік": лікар попередив про різкий сплеск захворюваності COVID-19 в Україні
Коронавірус в Україні:
Раніше головний санітарний лікар України заявив, що в переважній кількості областей погіршується ситуація із захворюваністю коронавірусом. Найближчим часом Україна вийде з "зеленої" зони карантину і перейде в "жовту". "Червоні зони" карантину з'являться в Україні не раніше листопада.
Глава Київського управління Держпродспоживслужби Олег Рубан заявив, що на сьогоднішній день передумов для введення локдауна в столиці немає.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред