У США вчені озвучили нову версію походження Covid-19

6 липня 2020, 00:33 оновлено 6 липня 2020, 03:23
313
Експерти вважають, що коронавірус виник раніше, ніж в Китаї почалася епідемія.
Медик, коронавірус
З'явилася нова версія про походження коронавіруса / Reuters

У США старший науковий співробітник Оксфордського Центру доказової медицини і запрошений професор Ньюкаслського університету Том Джефферсон висловили думку, що коронавірус нового типу виник вже досить давно.

Свою думку фахівці озвучили в коментарі газеті The Daily Telegraph.

За словами вчених, Covid-19 не вийшов з лабораторії в Ухані і не виник на ринку, а довгий час перебував у різних точках світу в сплячому стані.

"Я думаю, що вірус вже був тут, і під "тут" я розумію "скрізь". Цілком можливо, ми маємо справу зі сплячим вірусом, який був активований умовами навколишнього середовища", — пояснили вони.

Дослідники нагадали, що існують докази більш раннього існування вірусу, які наводять фахівці з різних країн. Зокрема, іспанські епідеміологи повідомили, що новий коронавірус був виявлений в стічних водах Барселони ще в березні 2019 року. А вчені з Італії знайшли його в стічних водах міст Мілан і Турін в грудні 2019-го. У цьому ж році вірус зафіксували в бразильському Флоріанополісі.

читайте такожУ Китаї знайшли найнебезпечніший коронавірус ще в 2013 році, але вирішили це приховати – The SunТом Джефферсон провів аналогії з пандемією іспанського грипу, від якого з 1918 по 1920 роки загинуло до 100 мільйонів чоловік. Він зазначив, що гинули навіть представники племен в Африці, які майже не з ким не контактували.

"Пояснення цього може полягати в тому, що ці збудники нізвідки не приходять і нікуди не йдуть. Вони завжди тут і іноді щось активує їх, може бути, щільність населення або умови навколишнього середовища", — сказав він.

Нагадаємо, в італійському регіоні Ломбардія дослідники виявили два різних штаму коронавіруса і дійшли висновку, що один з них поширювався серед населення вже в січні.

Як раніше повідомлялося, група італійських медиків переконана, що китайський коронавірус Covid-19 настільки ослаб, що може зникнути сам по собі — ще до того, як буде отримана робоча вакцина.

Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти