Експерт розповів про іноваційний метод в автострахуванні: в чому суть

Система може слідкувати за стилем керування водія.

Фото ua.depositphotos.com

На українському ринку автострахування набуває популярності продукт розумного страхування - телематика.

Як повідомили у страховій компанії ІНГО, існує його дві варіації. Найбільш поширеною є схема, що працює за принципом "pay as you drive" (плати тоді, коли ти їздиш), коли вартість страхування залежить від кількості кілометрів, що проїхало авто.

Проте останнім часом набуває дедалі більшої популярності інший підхід – "pay how you drive" (плати так, як ти їздиш). Завдяки спеціальному обладнанню під час поїздки система аналізує цілу низку параметрів. До того ж, система не просто фіксує їх, а й мотивує водіїв до змін в стилі керування.

Окрім того, телематичні системи фіксують факт ДТП та визначають його наслідки, що дає можливість власнику та страховику швидко реагувати. Повідомляється, що телематика дозволяє водіям неабияк економити, і використовується страховими компаніями всього світу вже понад 10 років.

Завдяки телематичним приладам компанії з великими автопарками можуть економити не лише на страхуванні автомобілів, а й на витратних матеріалах.

Реклама

На думку Миколи Матики, керівника департаменту страхування автопарків страхової компанії "ІНГО", яка впроваджує нову систему, складніші та розумніші системи телематики в автострахуванні з часом витіснять решту інших.

"Цей підхід є більш зваженим та індивідуальним. Він дозволяє чітко розуміти чому користувач має саме такий скорінговий бал і відповідний страховий тариф. Наприклад, система показує, що водій їздить на 90 балів, тобто безпечно. Для такого водія вартість страхування має бути нижчою, ніж середня ринкова", - розповідає Микола Матика.

"Якщо з автомобілями трапляється менше ДТП, зменшується кількість ремонтів та простоїв. А чим менший простій, тим більше автомобіль заробляє. Особливо важливо це для сегментів підприємств з інтенсивним використанням авто", - вважає експерт.

Страховий продукт поки що пропонується лише юридичним особам, але в перспективі буде доступним і для звичайних водіїв. Адже відповідно до світової практики, саме вони складають 80% всіх користувачів телематичного страхування.

viber
Зараз ви переглядаєте новину «Експерт розповів про іноваційний метод в автострахуванні: в чому суть». Інші новини України читайте в розділі «Україна». Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter. Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Реклама
Популярне
Принесе щастя і достаток у вашу родину: як змусити цвісти грошове дерево - простий спосібПринесе щастя і достаток у вашу родину: як змусити цвісти грошове дерево - простий спосіб Ніколи цього не робіть: як уберегти будинок від проблем і залучити багатство в грудніНіколи цього не робіть: як уберегти будинок від проблем і залучити багатство в грудні До Потапа і популярності: Настя Каменських показала, як виглядала в бікіні в 18 роківДо Потапа і популярності: Настя Каменських показала, як виглядала в бікіні в 18 років Блекаут на Новий Рік: українців попередили про віялові відключення електрикиБлекаут на Новий Рік: українців попередили про віялові відключення електрики Як прикрасити квартиру до Нового року 2022: оригінальні та стильні ідеї в рік ТиграЯк прикрасити квартиру до Нового року 2022: оригінальні та стильні ідеї в рік Тигра
Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти