З 26 лютого в різних містах України почали відбуватися заворушення з підлітками, які опинилися в русі ПВК Редан.
ПВК Редан - це не військова компанія, а неформали, шанувальники аніме. Вони виступають проти футбольних фанатів, мігрантів. Молоді люди одягаються в футболки із зображенням павуків і цифри 4, що є відображенням до аніме Hunter X Hunter.
Очолює цей рух хлопець на ім'я Алі - це гравець в Dota 2 і Counter-Strike. Відомо про нього досить мало.
Відбувалися вони у великих ТРЦ, все знімається на відео і викладається в Мережу. А наприкінці лютого щось подібне почало відбуватися в містах України.
Перші відео з'явилися в TikTok. На них видно, як група підлітків біжить кудись. У поліції вже стали розбиратися з цим рухом.
У Росії ПВК Редан вже прославилася зіткненнями з футбольними фанатами в ТЦ і на вулиці в різних містах.
Зокрема в Москві в авіапарку зібралися сотні людей, які влаштували масову бійку. Силовики затримали 30 осіб. Однак підлітків це не зупинило.
Наприкінці лютого підлітковий рух ПВК Редане дістався України. Поліція фіксувала сутички в Харкові, Києві, Закарпатті, Івано-Франківську, Львові, Дніпрі та Полтаві.
У Харкові поліція встановила молодих людей, які могли брати участь у такій бійці. Всього їх 245, з них 215 неповнолітні, є троє раніше судимих. У них вилучено 17 ножів і кастетів, також газові балончики. На батьків складені протоколи. Дані внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань ч.1 ст. 14, ч. 1 ст. 294 КК України (масові заворушення), ч. 2 ст. 304 КК України (втягнення неповнолітніх у протиправну діяльність).
В Ужгороді, Мукачеві в Закарпатській області також були помічені групи підлітків до 10 осіб.
Представник Харківської обласної прокуратури Дмитро Чубенко зазначив, що зараз основна мета зрозуміти, чи дійсно РФ причетна до нагнітання і популяризації цього руху в Україні.
"Близько тижня тому такі заворушення і масові бійки відбувалися в Росії. Тобто ми зараз не стверджуємо, але можлива причетність Росії, оскільки російські спецслужби відстежують ці нові актуальні напрямки, які можна використовувати в своїх інтересах. Тому вони могли через соцмережі створювати групи в Телеграм-каналах, накручувати передплатників, розкручувати ці канали, чати, щоб підбурювати осіб, які органічно цікавляться цією діяльністю, до будь-яких конфліктів", – говорить він.
Поліцейські ще раз закликають батьків спілкуватися з дітьми, звертати увагу на їх поведінку, коло спілкування і способи проведення дозвілля.
"Необхідно уважно ставитися до своїх дітей, стежити за їх активністю в соцмережах, говорити з дітьми про це, не замовчувати, а навпаки пояснювати, що це і чому це погано", – говорить речник поліції Закарпатської області Ганна Дан.
Шанувальники цієї субкультури носять довге волосся, просторі чорні светри, футболки, картаті штани, часто у них на одязі зображений павук.
Читайте також: