Під час саміту НАТО у Вашингтоні Велике Герцогство Люксембург та Україна підписали взаємну безпекову угоду. Про це повідомляють в Офісі президента Володимира Зеленського. Зі сторони України угоду підписав президент Володимир Зеленський, а зі сторони Люксембургу - прем’єр-міністр Люк Фріден.
"Люксембург продовжуватиме надавати військову допомогу Україні й буде надалі підтримувати захист життя наших людей. Угода зосереджена на політичній та ціннісній взаємодії між нашими країнами. Люксембург підтримує санкції проти Росії, наше подальше зміцнення на європейському та євроатлантичному напрямках – вступ України в ЄС і НАТО, – а також допомагатиме захисту та відновленню нашої культурної спадщини", - заявив Зеленський.
В угоді сказано, що у Європі не буде миру, допоки Україна буде під військовою загрозою, і будуть порушуватися її міжнародні права та суверенітет.
Крім того, як йдеться в угоді, обидві країни будуть працювати над тим, щоб українські захисники могли ефективно та швидко реагувати на будь-які загрози від зовнішніх ворогів.
Люксембург продовжить надавати довгострокову підтримку у оснащенні та навчанні, включно з підготовкою інструкторів та навчанням Сил безпеки й оборони України в межах Місії ЄС.
Форум "Україна. Рік 2024" відбувся 25 лютого 2024 року. Спікери відповідали на питання щодо українських цілей у війні, економіку, допомогу Україні від західних партнерів, ситуацію на фронті, гарантії безпеки та інше. В рамках форуму президент України Володимир Зеленський провів велику пресконференцію. Про це йдеться на сайті Офісу президента України.
Нагадаємо, представник Держдепу США Деніел Сайзек заявив, що Україна не отримає запрошення в НАТО на саміті у Вашингтоні, тому що країні необхідно провести подальші реформи у Збройних Силах.
Незабаром відбудеться нова зустріч президента Володимира Зеленського з американським лідером Джо Байденом. Вона може відбутися в межах саміту НАТО у Вашингтоні.
Раніше повідомлялось, що президент Володимир Зеленський і прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, під час візиту угорської делегації в Україну, говорили про те, як наблизити справедливий і тривалий мир.
Інші новини за темою європейської дипломатії та України: