Ключові тези із заяви Блінкена:
Україна повинна бути частиною НАТО. Стаття 5 Північноатлантичного договору є найефективнішою гарантією безпеки для країни. Про це заявив держсекретар США Ентоні Блінкен, пише "Голос Америки".
"Якщо подивитися на те, що є успіхом для України, я думаю, що ми повною мірою на шляху до успіху в цьому сенсі", - сказав він.
Блінкен зазначив, що за часів президентства Джо Байдена не було ознак того, що Росія готова до перемир’я з Україною, але ситуація може змінитися. Він підкреслив, що адміністрація Байдена усвідомлює небезпеку перемир'я, оскільки воно може дати можливість Путіну "відпочити, переозброїтися та знову напасти в потрібний момент".
"Ми маємо переконатися, що так чи інакше – і це можна зробити різними способами – Україна має те, що їй потрібно, щоб справді стримувати будь-яку додаткову агресію з боку Росії", - наголосив держсекретар США.
Посадовець підтвердив, що країни НАТО не чинять перешкод на шляху України до членства в Альянсі.
"Ні, ми не стоїмо на заваді. Ми вивели Україну на шлях членства в НАТО. І послідовні саміти Альянсу НАТО були дуже чіткими щодо цього", - заявив Блінкен.
Вступ до НАТО і колективний захист за статтею 5 є найефективнішими гарантіями безпеки для України, вважає Блінкен. Він також додав, що НАТО створило спеціальне командування, яке допомагає Україні у виконанні необхідних реформ.
"Ми вперше в історії НАТО створили спеціальне командування, метою якого є допомогти Україні на цьому шляху, здійснити практичні кроки, які вона має зробити – продовжувати розбудовувати та реформувати свої військові інститути, продовжувати зміцнювати свою демократію. І ми рухаємо Україну цим шляхом. Водночас зрештою, я вважаю, що так, Україна буде і має бути в НАТО, і стаття 5 є найкращою гарантією, яка у нас є", - заявив Блінкен.
На думку державного секретаря США, залучення європейських військ до патрулювання лінії розмежування в разі припинення вогню також може стати додатковою гарантією безпеки для України.
Як повідомляв Главред, Україна продовжує активно рухатися в напрямку вступу до НАТО, що є основним елементом стратегії національної безпеки. Нардеп Єгор Чернєв наголосив, що стаття 5 Північноатлантичного альянсу є єдиною реальною гарантією безпеки для України, і жодні інші угоди не можуть замінити членство в Альянсі.
Президент України заявив, що хоча Україна ще не може бути членом Альянсу, існує можливість отримати запрошення. Це питання він планує обговорити з президентом США Джо Байденом.
Крім цього, Зеленський наголосив, що запрошення України до НАТО має поширюватися на всю територію країни в межах міжнародно визнаних кордонів. Він пояснив, що це буде перший крок, який дасть чіткий сигнал Путіну, що Україна стане членом Альянсу.
Читайте також:
Ентоні Блінкен - державний секретар США з 26 січня 2021. Заступник радника з національної безпеки президента США Барака Обами з 2009 до 2013. Під час президенства Обами, допомагав США з політикою в Афганістані, Пакистані та ядерною програму в Ірані, пише Вікіпедія.