У Міністерстві охорони здоров'я України оприлюднили роз'яснення щодо застосування переліку медичних протипоказань та застережень щодо вакцинації проти COVID-19.
Протипоказання до вакцинації може встановлювати сімейний або лікуючий лікар і дати відповідний висновок про тимчасове або постійне протипоказання, йдеться в повідомленні МОЗ в Facebook.
"При необхідності лікар може направити пацієнта до профільного фахівця, за висновком якого остаточно приймає рішення, чи здійснювати вакцинацію відразу або відстрочити її до певного часу", - йдеться в повідомленні.
При цьому, якщо у пацієнта є протипоказання до щеплення однієї з вакцин проти COVID-19, по можливості він повинен вакцинуватися іншими типами вакцин.
"Єдиним абсолютним постійним протипоказанням до щеплення конкретною вакциною є важка алергічна реакція (анафілактичний шок) на першу дозу цієї вакцини. У цьому випадку пацієнту рекомендують щепитися від COVID-19 іншою вакциною за умови її наявності", - йдеться в повідомленні.
Читати такожНебезпечний діагноз: МОЗ затвердило список протипоказань вакцинації від COVID-19
У МОЗ зазначили, що тимчасовими протипоказаннями є:
"COVID-19 в анамнезі. Вакцинація може бути відстрочена на 3 місяці від часу протікання COVID-19 або здійснена раніше, але не раніше ніж через 28 днів від першого дня появи симптомів або лабораторного підтвердження діагнозу COVID-19", - йдеться в повідомленні.
У той же час вагітність і грудне вигодовування не є протипоказаннями до вакцинації.
Нагадаємо, за минулу добу, 28 жовтня, в Україні виявили 26 тисяч 870 нових випадків зараження коронавірусом.
Про це свідчить добова статистика, опублікована прес-службою Міністерства охорони здоров'я.
Відзначимо, що цифра в майже 27 тисяч нових випадків коронавірусу є найбільшим числом за весь час епідемії.
Разом з тим від коронавірусу одужали 9 784 людини, 648 померло.