Опалювальний сезон в Україні вже почався. Платіжки можуть розорити гаманці громадян - взимку на комунальні послуги доводиться віддавати значну суму.
Як можна заощадити на опаленні в зимовий період, розповіли в ТСН.
Тепло "тікає" через неопалювані стіни, погані вікна і дах. Тому вікна слід змінити на пластикові хоча б з потрійними склопакетами. Двері також слід замінити на якісні, через щілини яких не буде "гуляти" вітер.
Читати такожУкраїнцям роздадуть субсидії на комуналку грошима: хто їх отримаєТакож не потрібно шкодувати грошей на утеплення фасаду квартири або будинку. Звичайно, це задоволення не з дешевих, але воно окупиться вже через кілька опалювальних сезонів, а ви не будете "гріти" вулицю. У разі гарної термоізоляції, економія на опаленні може досягати 50%.
Вони включатимуть нагрівання до комфортної температури, а потім самостійно відключати його.
Якщо в будинку нікого немає вдень, то на цей період можна відключити опалення, або звести його до мінімальної комфортної температури, це також допоможе неабияк заощадити гроші.
У старих багатоквартирних будинках його досить складно встановити. Якщо тепло в будинок подається по стояку і відсутня закільцьована поставка тільки для квартири, то такий варіант неможливий. Втім вирішити цю проблему можна більш глобально - встановити в багатоповерхівці індивідуальний тепловий пункт - це великий лічильник з електронними датчиками. Мешканці будинку самі зможуть запрограмувати температуру, яка буде в їхніх приміщеннях.
Через тарифи газовий котел вже не вважається економним, як це було раніше. Так що експерти радять замінити його конденсаційними або встановити паралельно з котлом тепловий насос.
Читати такожУ Кабміні розповіли, що буде з тарифами на "комуналку" до закінчення холодівА ось електричний котел буде вигідний тільки якщо використовувати пільгові тарифи і багатофазні лічильники. Власники приватного будинку мають ще на вибір твердопаливний котел, який допоможе заощадити. Але такий прилад вимагає регулярного обслуговування.
Також експерти радять в приміщенні не встановлювати температуру вище 20 градусів.
Читайте також: