Коротко:
У ніч на 11 грудня країна-агресор Росія знову тероризувала мирне населення України. Зокрема, окупанти атакували об'єкти енергетики у Полтавській та Одеській області.
Глава Одеської ОВА Олег Кіпер заявив, що росіяни били по регіону ударними БпЛА. Атака була спрямована на знищення цивільної, енергетичної та транспортної інфраструктури регіону.
За його словами, сили ППО знищили більшість повітряних цілей ворога. Проте зафіксовані пошкодження об'єкта енергетики.
«Ушкоджень зазнали також два приватних будинки поблизу, вибито скління й двері адмінбудівлі. Пожежі, що виникли, були оперативно ліквідовані рятувальниками», - йдеться у повідомленні.
Кіпер додав, що інформація про загиблих та постраждалих не надходила. Наразі всі служби працюють над ліквідацією наслідків.
В ДСНС додали, що до ліквідації пожежі залучався пожежний потяг Укрзалізниці, понад 50 вогнеборців та 13 одиниць техніки.
Очільник Полтавської ОВА Володимир Когут розповів, що цієї ночі російські загарбники атакували об'єкти енергетики у Кременчуцькому районі.
Він підкреслив, що значну кількість цілей збили захисники, проте зафіксовано падіння уламків.
«Через падіння уламків і прямі влучання на обʼєктах виникли пожежі», - каже очільник ОВА.
Володимир Когут підкреслив, що усі відповідні служби працюють над ліквідацією наслідків атаки. На щастя, обійшлося без постраждалих.
Голова Комітету економістів України Андрій Новак заявив, що навіть після серйозних влучань по українських ТЕС хоч і починаються відключення електроенергії, повних блекаутів немає.
За його словами, наші енергетики дуже швидко ліквідовують наслідки російських ударів по інфраструктурі.
«Сама мережа дозволяє досить швидко проводити ремонт зруйнованих об’єктів та перекидати електроенергію з інших ліній», - підкреслив він.
Як повідомляв Главред, у ніч на 8 грудня під час російської атаки один з ударних безпілотників типу "Шахед" вибухнув поруч із житловою багатоповерхівкою в Чернігові. Через вибух загорівся газопровід.
Армія країни-агресора Росії також три ночі поспіль атакувала дронами Фастів Київської області. Внаслідок обстрілу були пошкоджені будинки та виникли пожежі.
Крім того, монітори попереджали, що російські окупанти можуть атакувати Київ та область. Поки невідомо, коли саме буде атака. Але за їх оцінками, вікно ризику у межах найближчих трьох діб.
Читайте також:
Олег Олександрович Кіпер (нар. 1 травня 1980, Тимкове, Одеська область) — голова Одеської обласної військової адміністрації з 30 травня 2023 року, заслужений юрист України, кандидат юридичних наук, повідомляє Вікіпедія.
Розпочав свою кар'єру в органах прокуратури в 2001 році. Згодом він обіймав різні посади, зокрема:
У 2014 році Олег Кіпер підпав під люстрацію, але пізніше, у 2019 році, він домігся через суд скасування цього рішення. З 2021 року він має звання заслуженого юриста України.