Ключові тези:
Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає ліквідацію медико-соціальних експертних комісій. Про це повідомляє Верховна Рада України в Telegram.
Зазначається, що закон передбачає, що з 1 січня 2025 року в українських кластерних і надкластерних лікарнях запрацюють експертні комісії, які замінять МСЕК. Такі комісії проводитимуть оцінку відповідно до критеріїв Міжнародної класифікації функціонування, обмежень життєдіяльності та здоров'я.
«Щоб унеможливити корупцію, комісії будуть вибірково отримувати на розгляд пацієнта, але ні він сам, ні комісія не знатимуть, хто з лікарів розглядатиме питання», - підкреслили в Раді.
Варто додати, що встановлені раніше статуси осіб з інвалідністю, а також медико-соціальна експертиза для дітей залишаються без змін.
Нагадаємо, як повідомляв Главред, 18 листопада президент України Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає удосконалення роботи Медико-соціальної експертної комісії. Тоді було введено нові правила, які дозволяють проходити засідання МСЕК в онлайн-форматі, що суттєво зменшує витрати часу та коштів для пацієнтів.
Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко повідомив, що після гучного скандалу з МСЕК в Україні сотні людей втратили групу інвалідності. Ще майже 400 справ залишається у процесі розгляду.
Крім того, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Кабінет міністрів затвердив два законопроекти, пов’язані з ліквідацією медико-соціальних експертних комісій (МСЕК). Вони передбачають підвищення виплат для осіб з повною втратою працездатності, а також значне збільшення строків лікування і реабілітації для тих, хто має тимчасову втрату працездатності.
Читайте також:
Медико-соціальна експертна комісія (МСЕК) — спеціальний заклад в системі охорони здоров'я, що проводить медико-соціальну експертизу особам, які звертаються для встановлення інвалідності, за направленням лікувально-профілактичного закладу охорони здоров'я після проведення діагностичних, лікувальних і реабілітаційних заходів за наявності відомостей, що підтверджують стійке порушення функцій організму, обумовлених захворюваннями, наслідками травм чи вродженими вадами, які спричиняють обмеження життєдіяльності, пише Вікіпедія.