Про що йдеться в матеріалі:
Українські війська та російська армія трохи просунулися на північний захід від Суджі на фоні продовження бойових дій у Курській області.
Згідно зі звітом Інституту вивчення війни (ISW) від 2 листопада, геолокаційні дані, опубліковані 2 листопада, свідчать про незначне просування Сил оборони України в лісистій місцевості на північ від Погребків (на північний захід від Суджі). У свою чергу, російські війська трохи просунулися на південь по вулиці Новоселівка в іншій частині Погребків.
Російські «воєнкори» та представники Міноборони РФ заявляють, що російські війська атакували на південний схід від Кореневого, у районах Дар'їного, Леонідового, Ніколаєво-Дар'їного і Новоіванівки, а також на південний схід від Суджі в районі Пльохового.
Пізніше Міноборони РФ повідомило, що українські сили контратакували біля Новоіванівки та на північ від Суджі, в районі Комишівки.
Інститут вивчення війни (англ. Institute for the Study of War, ISW) – американський аналітичний центр, заснований 2007 року військовим істориком Кімберлі Каган. Штаб-квартира розташована у Вашингтоні, округ Колумбія.
Наразі ISW працює як неприбуткова організація. ISW готував звіти про війну в Сирії, війну в Афганістані та війну в Іраку, "зосередившись на військових операціях, ворожих загрозах і політичних тенденціях у різних зонах конфліктів". З лютого 2022 року ISW публікує щоденні звіти про російське вторгнення в Україну, пиши Вікіпедія.
ISW зазначає, що ні українські джерела, ні російські «воєнкори» не повідомляли про сухопутні атаки західніше головного виступу Курської області в Глушківському районі 2 листопада.
Представник оперативного командування «Північ» Сухопутних військ ЗСУ Вадим Мисник заявив 2 листопада, що російські сили зосередили в Курській області значну кількість особового складу і техніки, але зазначив, що вони продовжують використовувати виснажливі піхотні атаки для просування в цьому районі.
За словами українського офіцера, сприятливі погодні умови дозволяють росіянам активно застосовувати техніку в Курській області, і російські війська здійснюють піхотні атаки кожні 10-15 хвилин у деяких зонах головного українського виступу в регіоні.
Операція ЗСУ в Курській області - військові заходи України, спрямовані на вирішення питань безпеки своєї країни на території агресора Росії.
Українські військові 6 серпня перетнули українсько-російський кордон і почали бойові дії в Курській області. Встановлено контроль над понад 82 населеними пунктами. Прорив углиб російської території - понад 35 кілометрів.
Можливими цілями ЗСУ називають відтягування російських військ із фронту в Україні та примус Росії до справедливого миру.
Бої тривають. Українська армія просувається вперед.
Як писав Главред раніше, ЗСУ окреслили ситуацію на Курському напрямку. Російський ворог певною мірою знизив свою активність, однак певне "затишшя" можна повʼязати з перегрупуванням військ.
Раніше в ISW розповіли деталі, де росіяни просунулися вперед на Курщині. Агресори здійснили дві механізовані контратаки, що дозволило для них незначно просунутися в районі "українського плацдарму" в Курській області.
Окрім цього, українські десантники озвучили божевільні втрати РФ за час Курської операції. Не обійшлося і без полонених та втрат у техніці.
Інші новини про Курщину: