Контакти відбуваються постійно на певному рівні. Але для спілкування двох президентів потрібно підготувати "платформу".
Прессекретарка президента Юлія Мендель пояснила, чому досі не відбувся розмова Володимира Зеленського з главою Білого дому Джо Байденом.
Мендель зазначила, що для спілкування двох президентів потрібно підготувати "платформу". Про це вона заявила в інтерв'ю Олесі Бацман.
Мендель нагадала, що інавгурація Байдена відбулася наприкінці січня. При цьому прессекретарка Зеленського додала, що у нього досі "навіть адміністрація не сформована". Той факт, що Байден вже встиг поспілкуватися з лідерами цілої низки держав, Мендель пояснила тим, що у нього "є така ж схильність до результативності, як і у Зеленського".
Прессекретарка Зеленського додала, що вже зв'язалася з пресслужбою Білого дому.
"Контакти відбуваються постійно на певному рівні, і немає в цьому абсолютно жодного негативу. Я думаю, дуже скоро буде ситуація, коли ми зрозуміємо, що із США у нас все налагоджено. Дійсно, ведеться дуже велика робота між дипломатами і різними службами. Був обмін листами президентів. І були досить чіткі меседжі, які показали, що відбувається", - сказала вона.
"Поговорити, це добре. А щоби була дія, до цього потрібно підготувати платформу", - резюмувала Мендель.
Перша розмова Байдена та Путіна - про що раніше писав Главред:
У вівторок, 26 січня, президент США Джо Байден і глава Кремля Володимир Путін провели першу телефонну розмову, в ході якої обговорили ситуацію в Україні.
Прессекретар Білого дому Джен Псакі зазначила, що Байден "не стримувався" у розмові з Путіним.
Серед тем була пропозиція Байдена про продовження нового договору про скорочення стратегічних наступальних озброєнь з Росією на п'ять років і " рішуча підтримка США суверенітету України" перед обличчям російської агресії.
За словами прессекретаря російського президента Путіна Дмитра Пєскова, розмова тривала більше 35 хвилин. Телефонні переговори лідерів Росії та США відбулися на прохання Кремля.
У Кремлі повідомили, що Путін і Байден обговорили "внутрішньоукраїнське врегулювання", а також російську ініціативу про проведення саміту постійних членів Радбезу ООН.