Конституційний суд прийняв за основу проект рішення, розповів Сергій Сас.
Конституційний Суд України 2 листопада розглянув на закритому засіданні питання конституційності земельної реформи.
КС прийняв за основу проект рішення з цього питання, повідомив автор проекту рішення, суддя КСУ Сергій Сас виданню zn.ua.
У проекті рішення йдеться: "Земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси в межах її території, природні ресурси виключної (морської) економічної зони і континентального шельфу були визнані об'єктами права власності і основним національним багатством українського народу як носія суверенітету і єдиного джерела влади".
Суб'єктами права власності на землю, згідно з проектом рішення КС, не можуть бути іноземці, особи без громадянства та міжнародні організації.
КС вважає, що право власності українців на землю є абсолютним, незмінним, і тому не може бути обмежене будь-якими законами України, діями органів державної влади або органів місцевого самоврядування.
Читати такожКінець земельної реформи: Милованов зробив несподіваний прогнозУ проекті рішення зазначено, що згідно з Конституцією, держава зобов'язана забезпечити кожному громадянину України можливість використання землі на праві власності на засадах соціальної справедливості, верховенства права, захисту прав власності та господарювання, рівності суб'єктів права власності перед законом.
Автор проекту, суддя Сас, вважає, що саме документ його авторства, а не скасування електронного декларування, - справжня причина конституційної кризи.
Про протести під будівлею КС він написав:"Пікетувальники з шашками і фаєрами 3 години відпрацьовували під стінами суду свій заслужений заробіток в 100 грн за годину (прошу вибачення перед тими, хто прийшов на мітинг з волі серця)".
р
Нагадаємо, 27 жовтня Конституційний суд за поданням 47 народних депутатів ухвалив рішення, яким скасував статтю 366-1 Кримінального кодексу, що передбачає відповідальність за недостовірне декларування.
Також КС визнав неконституційними положення законів про перевірку електронної декларацій чиновників та скасував повноваження НАЗК щодо перевірки декларацій та виявлення конфлікту інтересів.
Президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради проект закону № 4288, яким пропонується припинити повноваження суддів КСУ з дня набрання чинності Законом, а суб'єктам призначення суддів пропонується невідкладно розпочати процедуру конкурсного відбору нового складу суду. У законопроекті йдеться, зокрема, що рішення КС від 27 жовтня є "нікчемним (не створює правових наслідків), винесеним суддями Конституційного Суду України в умовах реального конфлікту інтересів".
Як в Україні відкривали ринок землі:
Нагадаємо, депутати Верховної Ради 31 березня на позачерговому засіданні парламенту більшістю голосів підтримали відкриття ринку землі.
За вільний продаж землі в країні віддали голоси 259 народних депутатів. Слуга народу-206, європейська солідарність — 23, Голос — 13, довіра — 12, позафракційні — 5. Ринок землі почне працювати з липня 2021 року.
Обговорення закону про відкриття ринку землі тривало в парламенті понад 16 годин. Депутати розглянули і відхилили більше ста поправок. Голосування відбулося лише після того, як до зали засідань Верховної Ради прийшов президент Володимир Зеленський.