Директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик прокоментував ситуацію навколо надання США Україні військової допомоги для захисту від російської агресії.
Як розповів він в інтерв'ю Главреду, існує певна динаміка надання військової допомоги, і кожен її етап передбачає надання конкретного виду або типу озброєнь.
"Завтра ми не отримаємо американські винищувачі, ракети на 1000 і більше кілометрів - це можливо, але для цього повинні скластися певні обставини, як геополітичні, так і на фронті. Тобто коли не можна буде інакше, і це потрібно буде зробити для остаточної перемоги України на полі бою в конкретній військовій операції», - говорить експерт.
При цьому він нагадав, що Україна просила і танки, і літаки, і ракетні системи, здатні вражати цілі на великих відстанях.
"Але на даний момент, як я вже сказав, політичної волі у Вашингтона, щоб надати їх негайно, немає. Однак це не виключає того, що ми можемо отримати ці озброєння», - додав Кулик.
Нагадаємо, держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що санкціонував за дорученням президента України нової партії озброєнь на суму $400 млн.
Пентагон інформував, що будуть поставлені ракети для зенітного комплексу Hawk, чотири зенітно-ракетних комплекси Avenger, оснащених ракетами Stinger, додаткові боєприпаси для ракетних систем залпового вогню HIMARS, 21 тис.155-мм артилерійських снарядів, 500 високоточних 155-мм артилерійських снарядів, спорядження для холодної погоди та інше військове обладнання.
У прес-релізі американського Міноборони зазначалося, що новий пакет допомоги США Україні став 25-м з серпня 2021 року. Всього з початку роботи адміністрації президента Джо Байдена США надали Києву військову допомогу на суму понад $19,3 млрд.
Інші новини: