Головні тези Зеленського:
Російську ракетну загрозу не можна ігнорувати. Українці мають берегти себе і йти в укриття, якщо лунає сигнал повітряної тривоги. Дані розвідки не варто сприймати як вихідний. Про це сказав президент України Володимир Зеленський у вечірньому відеозверненні.
"Сьогодні вже 1003-й день цієї війни. Всі протоколи безпеки зараз такі самі, як і раніше. Якщо лунає сигнал повітряної тривоги, треба реагувати, берегти себе та йти в укриття", - закликав глава держави.
Президент наголосив, що за відсутності тривоги всі державні структури, виробничі підприємства, посольства та органи влади мають працювати. За його словами, інформацію про загрози від розвідок потрібно сприймати "саме як інформацію, а не дозвіл на вихідний".
"Це стосується всіх – від Верховної Ради України та інших структур і гілок влади до органів управління в областях і громадах. Сирена звучить – йдемо в укриття. А коли немає сирени – працюємо та служимо. У війні інакше не буває", - зазначив він.
Зеленський також зауважив, що Путін буде й надалі намагатися залякати Україну, оскільки це є основою його влади.
"Важливо вміти правильно реагувати та робити все, щоб ця війна поверталась додому, у Росію, і щоб там відчували, що таке війна", - додав президент.
Нагадаємо, засідання Верховної Ради України, заплановане на 22 листопада, скасували через загрозу ракетного удару з боку Росії. Народних депутатів попередили про можливий обстріл і закликали обмежити перебування в урядовому кварталі.
Проте Офіс президента та Кабмін України працюють у звичайному режимі, незважаючи на чутки про можливий ракетний удар РФ по урядовому кварталу Києва. Прессекретар президента Сергій Никифоров зазначив, що в разі повітряної тривоги працівники дотримуються стандартних правил безпеки та спускаються в укриття.
Як повідомляв Главред, генерал-майор США у відставці Марк МакКарлі заявив, що використання міжконтинентальної балістичної ракети малої дальності для атаки на Дніпро може бути сигналом готовності Росії застосувати її і проти Києва. Так РФ хоче змусити Україну відмовитися від використання ракет ATACMS та Storm Shadow.
Читайте також:
На початку 2021 року російські пропагандисти писали про те, що російський ВПК почав проектування "стратегічного комплексу нового покоління", який отримав позначення "Кедр". Період початку дослідно-конструкторських робіт вказувався на 2023-2024 роки.
Також пропагандисти РФ повідомляли, що цей комплекс нібито створюється на заміну МБР "Ярс" та буде ракетою нового покоління, яка матиме більшу мобільність та меншу вразливість.
До удару по Дніпру 21 листопада 2024 року росіяни уже двічі проводили випробувальні пуски "Кедра" – у жовтні 2023 та квітні 2024 року.