Бої з росіянами на вівторок, 30 липня, точаться на Залізному і Північному підступах Торецька, ідеться у звіті OSINT-спільноти DeepState.
Напередодні у Мережі зʼявлялася інформація про нібито підхід росіян до міста, однак Центр протидії дезінформації стверджував, що інформація про прорив ворога безпосередньо в населений пункт не відповідає дійсності.
Тим не менше, як стверджують аналітики, російські окупанти продовжують насичувати живою силою приватну і багатоквартирну забудову у цих населених пунктах.
«Найближчим часом ворог зосередить основні сили для захоплення териконів шахти імені Артема та шахти «Північна». Надалі вже спробує зайти в саме місто, а контроль над відвалами дасть значну перевагу», - прогнозують експерти.
По самому Торецьку б'є ворожа артилерія та КАБи. Противник спрямовує максимальні зусилля на знищення забудови для полегшення подальших штурмів.
«Початок битва за Торецьк є питанням найближчого часу. На жаль, поки немає успішного рецепту, як протистояти такій кількості піхоти без втрат позицій», - пишуть у DeepState.
Понад те, аналітики звертають увагу, що українським силам, які перебувають на схід від Нью-Йорка, справді загрожує оточення.
«Варто не забувати, що росіяни після окупації Залізного, можуть спробувати ударити в тил нашому угрупуванню у Нью-Йорку. Це не тільки погіршить умови для оборони селища, а й поставить під загрозу оточення сил, які перебувають східніше», - підкреслюють експерти.
DeepStateMap.Live — інтерактивна онлайн мапа бойових дій в Україні, яка дає можливість стежити за змінами лінії фронту та перебігом воєнних дій російсько-української війни, пише Вікіпедія.
Напередодні військовий аналітик Bild Юліан Рьопке заявив, що Сили оборони України можуть потрапити в котел під Торецьком.
На південний захід від Торецька війська країни-агресорки Росії досі не прорвали зміцнення ЗСУ, збудованих до лютого 2022 року. Але зараз окупанти наступають на місто із заходу через Залізне та Північне, а також з півдня через селище Нью-Йорк.
З 18 червня війська РФ активізували свої дії на Торецькому напрямку на південний захід від Часового Яру і на північний схід від Авдіївки після тривалого затишшя на цій ділянці фронту протягом 2024 року.
З даними ISW, росіяни залучили до цієї операції обмежену кількість ресурсів, що може означати, що війська РФ віддали перевагу поступовому просуванню в напрямку Торецька, а не проведення швидких маневрових атак.
Військовий оглядач Владислав Селезньов, своєю чергою, підкреслив, що на Торецькому напрямку загарбники застосували таку ж тактику, як і при наступі на Авдіївку. Використовуючи старі підземні інженерно-технічні споруди, вони фактично пробралися в тил до Сил оборони України.
Вас також можуть зацікавити новини: