Контрнаступ Сил оборони України відбуватиметься "нелінійно". Це означає, що він складатиметься з низки різних акцій, які будуть проводитися на різних ділянках фронту.
Рейд, який влаштували у Бєлгородській області країни-агресорки РФ Легіон "Свобода Росії" і "Російський добровольчий корпус", також може бути складовою частиною українського контрнаступу. Таку думку висловив підполковник запасу, оглядач з питань міжнародної безпеки аналітичного центру регіонального співробітництва, військовий експерт Володимир Гулима в інтерв’ю "Обозревателю".
"Ми уявляємо собі контрнаступ, згадуючи фільми про Другу світову війну. Коли відбуваються масштабні артилерійські підготовки, потім армія піднімається і йде в атаку тощо. Але зараз ХХІ століття, і ми розуміємо, що такого не буде", – зазначає Гулима.
Він наголосив, що найкращим варіантом буде діяти проти російських окупантів "нелінійно", адже країна-агресорка РФ ще досі має потужний військовий потенціал.
За словами Гулими, контрнаступ ЗСУ може бути "нелінійною акцією", яка буде складатися з безлічі точкових акцій в різних місцях. І між цими подіями не завжди буде помітний логічний зв'язок.
Він зазначив, що такі акції уже тривають. Експерт не виключає, що дії російських добровольців з "ЛСР" і "РДК" у Белгородській області можуть бути складовою частиною такого точкового контрнаступу.
"В нашому військовому керівництві казали про велику кількість точкових неочікуваних акцій. Можливо, це одна з них", – припустив підполковник запасу.
Раніше керівник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов заявив, що українська армія володіє необхідним мінімальним арсеналом зброї, щоб розпочати контрнаступ. Однак для успішного витіснення окупантів з нашої території потрібно більше військового обладнання, зокрема, західні винищувачі.
Ватажок бойовиків ПВК Вагнера Євген Пригожин боїться, що ЗСУ оточать окупантів Росії в Бахмуті, просунуться на Донбасі, атакуватимуть російські війська в захопленому Криму і підриватимуть Кримський міст. Сили оборони України можуть легко вийти на кордони 1991 року, а на росіян чекає "нехороший сценарій".
Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр розповіла, що українські військові намагаються взяти Бахмут у напівоточення, щоб знищити окупантів всередині міста, не штурмуючи позиції ворога. Однак окупанти хочуть завадити цьому та посилюються на флангах біля Бахмута.
Дивіться відео, що командир "РДК" розповів про похід на Бєлгород:
Читайте також: