Сприйнятливість до смертоносного коронавірусу COVID-19, який налякав жителів усього світу, насправді не так страшна, як про це говорять. Таку думку висловила кандидат біологічних наук Надія Жолобак.
За її словами, 30% населення України має імунітет проти коронавірусної інфекції.
"Більше половини населення хворіє коронавірусною інфекцією безсимптомно. 80% населення взагалі не відчуває або в легкій формі переносить коронавірусну інфекцію", – заявила Жолобак в ефірі ObozTV.
Біолог пояснила, що "коронавірусу в навколишньому середовищі дуже багато", і штам коронавірусу COVID-19 "має певну перехресну активність".
"Антитіла, які є в організмі на інші коронавіруси, можуть давати часткову перехресну реакцію і з цим вірусом, таким чином захищаючи нас від нового штаму коронавірусу", - розповіла експерт.
При цьому Жолобак зазначила, що «література минулого століття говорить про те, що у 80% населення, у всякому випадку колишнього Радянського Союзу, були антитіла на коронавірус".
«Тому сприйнятливість до інфекції не так страшна, як про це говорять", – запевнила вона.
Біолог також вважає, що в даний час відбувається формування колективного імунітету. При цьому чим довше триватиме карантин, тим довше буде формуватися колективний імунітет.
Читати такожДо появи вакцини Україна пройде дві-три хвилі епідемії коронавірусу – інфекціоніст Курпіта
Нагадаємо, свіжа статистика захворювання коронавірусом у світі знову шокує. За добу кількість заражених зросла на майже 100 тисяч, рахунок померлих від хвороби також йде на тисячі.
Станом на ранок суботи, 11 квітня, у світі зареєстрували 1 698 416 випадків зараження коронавірусом - таким чином за добу кількість заражених зросла на понад 97,4 тис. випадків). При цьому 102 764 осіб стали жертвами коронавірусної інфекції (+ 7046 випадків), а 376 677 осіб успішно перемогли хворобу.
Як відомо, через пандемію коронавірусу в Україні оголосили карантин. Спочатку влада вирішила запровадити карантин з 12 березня до 3 квітня, а потім в Україні продовжили карантин до 24 числа і ввели режим надзвичайної ситуації.
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявляв, що за умови зниження динаміки захворюваності на коронавірус Кабмін планує в кінці квітня почати послаблення карантинних заходів в Україні.
8 квітня в МОЗ України повідомили, що будуть коментувати питання скасування карантину в Україні не раніше, ніж за 10 днів.
8 квітня глава Кабміну Денис Шмигаль назвав фейком повідомлення про скасування карантину з 14 квітня. За його словами, найімовірніше, карантин буде продовжено до початку травня.
9 квітня заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко заявив, що карантин в Україні може бути ослаблений до 24 квітня.
У свою чергу міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що ніхто насправді не знає, скільки часу ще доведеться сидіти в чотирьох стінах. При цьому він висловив припущення, що країна "почне повертатися до нормального життя в травні". За його словами, уряд робить все можливе, щоби перші кроки "перезапуску економіки" можна було б зробити в кінці квітня. Спочатку карантин можуть послабити для молоді, а для людей більш старшого віку - в другій половині травня.