Експерт налякав страшними наслідками можливого дефолту в Україні

Андрій Золотарьов дав невтішний прогноз Україні в разі дефолту/ Главред

Країні можуть загрожувати голодні бунти і політичний переворот.

Якщо президент Володимир Зеленський не зможе уникнути катастрофічного для української економіки сценарію, в країні може статися соціальний бунт і, як наслідок, політичний переворот. Таку думку висловив Главреду політолог, директор аналітичного центру Третій сектор Андрій Золотарьов.

Через пандемію коронавіруса і карантин українська економіка поставлена на стоп-кран. Щонайменше 50% українців не мають "жирового прошарку" більше, ніж на місяць. Тому дефолт в Україні може пройти за аргентинським сценарієм і закінчитися голодними бунтами.

«В 2001 році в Буенос-Айресі три дні не було електрики, за ці три дні розгромили і супермаркети, і банки. Були такі райони, де водії не зупинялися на червоний сигнал світлофора, просто тому що зупинитися на світлофорі в цьому місці означало втратити не лише автівку, а й голову», - зазначив Золотарьов.

У гіршому разі, якщо буде оголошений дефолт, можливий достроковий відхід від влади Зеленського.

«Я – не великий шанувальник МВФ, але в сформованій ситуації потрібно жертвувати чиїмись приватними інтересами заради суспільних інтересів та інтересів держави», - вважає експерт.

Як повідомляв Главред, 29 березня президент Володимир Зеленський заявив, що Україні загрожує дефолт, якщо країна не отримає допомогу від міжнародних партнерів.

Читати такожКоли в Україні закінчиться карантин: Шмигаль назвав умови"Через коронавірус Україна фактично опинилася на роздоріжжі і має два шляхи. Перший - ухвалення двох життєво важливих законів. Після чого ми отримаємо підтримку від наших міжнародних фінансових партнерів в розмірі не менше 10 мільярдів доларів. Другий шлях - провал цих законів. Після - занепад економіки і навіть загроза дефолту", - сказав глава держави.

У ніч на 31 березня депутати Верховної Ради на позачерговому засіданні парламенту більшістю голосів підтримали відкриття ринку землі. Обговорення закону тривало в парламенті понад 16 годин. Депутати розглянули і відхилили більше ста поправок. Вільний ринок землі дозволить Україні в найближчому майбутньому отримати транш МВФ.

Новини заразКонтакти