Горох належить до сімейства бобових. Ця культура корисна не лише для людини, а й для городу. Тому горох обов'язково варто посадити на своїй дачній ділянці.
До сімейства бобових належать не лише знайомі всім боби, квасоля і горох, а й дерева, чагарники, ліани і напівчагарники.
У цих рослин є одна особливість. На їхньому корінні знаходяться невеликі кульки, так звані бульбочки, які є азотфіксувальними бактеріями. Після бобових земля буде насичена азотом - однією з трьох найважливіших поживних речовин. Завдяки цьому після гороху можна висаджувати практично будь-які рослини.
Сам горох необхідно сіяти на очищеній від бур'янів території з поживним ґрунтом.
Горох збирають приблизно за 30-35 днів до посадки зернових. Таким чином, його можна використовувати як сидерат.
Озима пшениця, посіяна після гороху, має вищий урожай, ніж при посадці після інших рослин.
Горох добре розвивається після ранньої картоплі, кабачків, гарбуза, озимих, полуниці. До поганих попередників гороху можна віднести просо, гречку, зернобобові культури, багаторічні трави.
Бобову рослину можна вирощувати окремо, а також поруч з іншими культурами. Горох добре розвивається біля:
Поганими сусідами для бобових будуть цибуля, часник, помідори і чорнобривці.
Категорично не можна садити після гороху лише ті рослини, які належать до того ж сімейства, а саме боби, квасолю, сочевицю, нут, арахіс.
Річ у тім, що представники одного сімейства споживають у великих кількостях одні й ті самі поживні речовини, що призводить до їхнього дефіциту.
Крім того, ці культури схильні до однакових захворювань і страждають від одних і тих самих шкідників.
Крім культурних рослин, після гороху не варто висівати і бобові сидерати - люцерну, конюшину, люпин.
Після того як зібрано врожай гороху, на звільнених територіях рекомендується висаджувати такі рослини:
Як правило, горох висаджують у травні, оскільки він більше любить прохолодну погоду. Однак зелений горошок не пізно посадити в червні або навіть у липні. Щоб отримати гарний урожай, варто вибирати стійкі до спеки сорти.
Перед висадкою насіння необхідно обов'язково замочити в теплій воді на кілька днів.
Лунки викопують на відстані 50-60 см одна від одної на глибину до 4 см залежно від ґрунту. Також потрібно ставити підпірки.
Період дозрівання гороху триває від 60 до 70 днів.
Раніше Главред писав, чим підгодувати цибулю, якщо вона почала жовтіти. Досвідчені городники дали слушні поради. Читайте матеріал: У цибулі жовтіють кінчики: у чому причина і як не втратити врожай.
Вам також може бути цікаво: