Деякі садівники помилково вважають, що полуниця не потребує якоїсь особливої підготовки до зимового періоду, але це не так. До того ж, проводити підготовку полуниці до зимового періоду варто з літа.
Вам також може бути цікаво: Як розмножити полуницю вусами: прості, але дуже хороші поради.
Як підготувати полуницю до зими
Щоб наступного року врожай полуниці був кращим та ряснішим, потрібно:
Як обрізати полуницю на зиму
Суперечки між городниками про те, чи потрібно обрізати листочки восени, не припиняються вже кілька десятиліть. Прихильники обрізки стверджують, що на старому листі з'являються хвороби і виникають грибки. А противники вважають, що обрізка змушує кущ витрачати більше сил на формування нової зелені, через що наступного року плодоношення буде порушено. Однак, істина знаходиться посередині: видаляти листочки варто відразу після зняття плодів, щоб вона встигла наростити зелень до холодів. Краще це робити на початку серпня. Видаляти потрібно тільки засохлу й хвору зелень, залишаючи внутрішню розетку із зеленими листочками.
Чим удобрити полуницю на зиму
Підживлювати полуницю потрібно тричі на рік: ранньою весною, після плодоношення і восени перед зимівлею. Для цього можна використати:
Як правильно накрити полуницю на зиму
Щоб зимою ваша полуниця не замерзла, для утеплення можна використати: солому, перепрілу хвою або тирсу. Якщо під рукою немає цих матеріалів, використовуйте сухе листя, компост, перегній – вони будуть утепленням для грядки, а також забезпечать додаткове підживлення.
Дивіться відео, що потрібно робити з полуницею перед зимою:
У побуті ягодою зазвичай називають будь-який дрібний м'ясистий плід (незалежно від його ботанічної класифікації, типу плоду та істинності), наприклад, смородину, аґрус (ягода), полуницю, суницю, шипшину (несправжня ягода), вишню, черешню, малину (кістянка).
Читайте також: