Кожен господар приватного будинку або дачі мріє про прекрасний сад. Але на будь-якій ділянці є місця, які постійно перебувають у тіні. Тому часто садівники задаються питанням, як зробити так, щоб ці території не залишалися порожніми, а тішили око строкатими барвами.
Які квіти краще ростуть у затінку і цвітуть усе літо? Список рослин для затінених куточків саду назвали на Youtube-каналі Полтавський хуторок.
Також ми писали про те, які невибагливі багаторічники варто посадити, щоб вони тішили око та при цьому не вимагали особливого догляду. Їх не потрібно садити на розсаду, тому що квіти можна легко виростити прямим посівом у ґрунт у квітні чи травні. Читайте матеріал: У саду буде справжній килим із квітів: топ-5 багаторічників для пишної клумби.
Більшість квітів і декоративних рослин віддають перевагу сонячним місцям. Однак є певна кількість тіньолюбних рослин для саду, висадивши які можна створити красиві квіткові композиції.
По-перше, це бруннера - одна з найпривабливіших весняних рослин. Цю квітку сміливо можна садити в тіні високих дерев. Її дрібні небесно-сині квіточки, які розпускаються в травні, відмінно пожвавлюють сад. Після закінчення цвітіння привабливе зелене листя бруннери прикрашає квітник до перших заморозків.
Якщо ви запитаєте, які квіти люблять темряву, то відповідь буде - хоста.
Ця рослина більше приваблива не квітами, а ефектним листям, яке прикрашає сад впродовж усього сезону.
Цвітіння у хости зазвичай не дуже гарне. До того ж що красивіше у неї листя, то менш красиві квітки.
Цей багаторічник належить до довгожителів, може рости без пересадки до 20 років.
Астильба - ще одна квітка, яка може стояти в тіні. Ці рослини зацвітають у другій половині літа.
Ефектні суцвіття бувають різного забарвлення - від сніжно-білого до червоно-червоного.
Не менш привабливе листя астильби. Воно темно-зелене з глянцевим блиском.
До тіньолюбних рослин належить також ірис сибірський. Під час цвітіння ці невибагливі рослини, наче маленькі сонечка, освітлюють своїми яскравими жовтими квітами затінений сад.
Не менш привабливі сорти з блакитними, фіолетовими, лавандово-рожевими, малиновими і білими квітками, а після закінчення цвітіння довге зелене листя ірису відмінно поєднується з листям папоротей.
Бегонія вічноквітуча займе гідне місце в саду, в якому мало сонячного світла.
Раніше бегонію вирощували тільки як кімнатну рослину, а нині її зазвичай висаджують у квітниках під деревами.
Сучасні сорти цієї рослини відрізняються хорошою тіньовитривалістю. Головна перевага бегонії - рясне цвітіння впродовж усього сезону.
Барвінок - дуже компактна квітка і легко пристосовується як до глибокої тіні, так і до яскравого сонця. Але ідеальне для неї місце - напівтінистий сад.
Рослина рясно цвіте навесні, а влітку серед щільного зеленого килима видніються поодинокі квіточки.
Аквілегія - відмінний вибір для напівтінистого саду, де ґрунт добре зволожений та родючий. У таких умовах рослина розпускає безліч квіток у вигляді зірочок різного забарвлення.
Вони можуть бути білими, червоними, рожевими та синіми.
Цікавитеся, які квіти посадити вздовж паркану в тіні? Зупиніть свій вибір на конвалії - це класичний варіант для заповнення порожніх місць під кронами дерев і вздовж парканів.
Ця тендітна та чарівна квітка має досить агресивні властивості. Потужна коренева система дозволяє їй дуже швидко розростатися і захоплювати нові площі.
Примула також віддає перевагу півтіні. Розпускаються примули практично одразу після танення снігу і цвітуть до кінця травня. Цей чарівний первоцвіт має безліч яскравих квіток найрізноманітнішого забарвлення.
Якщо ви хочете прикрити тінисті ділянки килимом з квітів, то вам підійде ломикамінь. Стебла ломикаменю досягають висоти від 5 до 70 сантиметрів.
Квітки дрібні, за кольором різноманітні - білі, рожеві, червоні. Період цвітіння настає в травні та триває близько місяця.
Одним із найбільш невибагливих багаторічників для півтіні є купальниця. Вона привертає увагу садівників великими яскраво-жовтими та помаранчевими квітками. Стебла рослини досягають до 90 сантиметрів. Цвіте близько 20 днів, починаючи з травня.
На одному місці купальниця може прикрашати сад протягом 10 років.
Ряди квітів, що ростуть у півтіні та тіні, можуть поповнити й ефектні багаторічники роджерсії. Ці декоративно-листяні рослини з першого погляду запам'ятовуються дуже великим і красивим листям, яке восени набуває червоного або бронзового відтінку.
Цвіте роджерсія волоттю рожево-білого або кремового кольорів заввишки в метр-півтора. Період цвітіння - липень.
Дивіться відео - Які квіти найкраще ростуть у затінку і цвітуть усе літо:
Youtube-канал "Полтавський хуторок" був створений у 2018 році. Має 44,6 тис. підписників.
На каналі публікуються відео про садівництво та городництво з порадами про те, як правильно вирощувати різноманітні культури.
Раніше Джек Стукс - старший садівник короля Чарльза - розповів, які квіти посадити біля будинку. Ці три рослини просто перетворять простір на подвір'ї - сад матиме вигляд не гірший, ніж у британської королівської сім'ї.
Вам також може бути цікаво: