У 2021 році 19 серпня відзначається велике церковне свято - Преображення Господнє. Також православна церква відзначає в цей день найважливіший Спас - Яблучний. У цей день існує чимало прикмет, заборон, забобонів і головне - це правило харчування на Преображення. Так як ще йде Успенський піст 2021, то 19 серпня діє заборона на певні продукти харчування.
У цей день прийнято відвідувати церкву і святити фрукти і мед нового врожаю. Також багато хто цікавиться питанням, чи можна ходити на кладовище на Преображення і Яблучний Спас. Так, після літургії в храмі, сім'ї можуть відправлятися на кладовище пом'янути померлих родичів.
У Преображення Господнє прийнято подавати на стіл - яблука нового врожаю, груші, виноград та інші фрукти. Також в цей день обов'язково за святковим столом повинен бути мед і горіхи .
На Преображення Господнє варто обов'язково приготувати кутю щедро присмачену медом, який освяти в церкві. А ще господині намагалися ввечері на Яблучний Спас зробити сухофрукти з яблук і груш, які потім берегли до самого Різдва 7 січня. Також намагалися зберегти і мак і освячену пшеницю, без яких не обійтися при приготуванні головної страви Святого вечора - куті.
Главред склав меню на Преображення Господнє 2021 і рецепти на Яблучний спас 19 серпня.
Вам потрібно:
Щоб кутя на Преображення Господнє вийшла смачною і ситною, варто пшеницю замочити на ніч або залишити у воді на пару годин.
Після того, як пшениця на кутю замочилася, її варто добре промити, залити гарячою водою і поставити на вогонь варитися приблизно годину.
Поки готується Пшениця на кутю, приготуємо мак нового врожаю, який освятити на Маковія.
Мак на кутю на Преображення Господнє варто залити водою так, щоб вода цілком покрила зернятка. Потім ставимо на вогонь і чекаємо поки закипить. Варити мак потрібно приблизно 20 хвилин, поглядаючи.
Читати такожЩо приготувати на Яблучний Спас 2021: неймовірне меню і смачні рецепти
Як тільки мак готовий, його потрібно перетерти. До цього часу вже готова пшениця на кутю. З'єднуємо мак і кашу і щедро заправляємо медом. Можна додати жменю горіхів. Все перемішуємо і залишаємо на пару годин, щоб кутя на Преображення Господнє була смачніше.
Вам потрібно:
Скумбрію миємо й очищаємо, якщо вона у вас заморожена, то добре розморожуємо. Лимон вимийте і обдайте окропом.
Скумбрію варто брати середніх розмірів на таку кількість солі. Оскільки за рецептом скумбрія запікається з головою і хвостом, не варто брати сильно маленьку або велику рибу.
Рибу вимийте і обсушити серветками. Далі свіжу зелень добре промийте і також обсушити і дрібно її наріжте. Перекладіть зелень в миску і заправте її оливковою олією. Лимон розріжте навпіл, половину наріжте часточками, а половину вичавіть сік.
Яйце варто добре помити і відокремити яєчний білок від жовтка.
Кілограм солі насипте в глибоку миску і додайте туди сирий яєчний білок, влийте дві ложки води, перемішайте. Сіль повинна стати досить вологою. Якщо води мало, долийте ще, але не перестарайтеся.
Форму для запікання застеліть пергаментним папером і викладіть трохи солі.
Повертаємося до риби. Добре її полийте соком лимона і за бажанням приправами.
Черевце скумбрії наповніть зеленню, змішаної з оливковою олією. Додайте нарізані часточки лимона.
Читати такожМеню на Успенський піст 2021: що можна їсти і від чого слід відмовитися
Викладіть на деко скумбрію для запікання і укутайте рибу з усіх боків, що залишилася сіллю.
Розігрійте духовку до 200 градусів і запікайте скумбрію на святковий стіл Преображення Господнього приблизно 20-40 хвилин.