Великдень цього року святкуватиметься 5 травня, а католицький Великдень - 31 березня. Багато українців уже почали шукати, як пофарбувати яйця на Великдень, але мало хто знає, звідки взялася така традиція.
Виявляється, є навіть кілька теорій, які це пояснюють.
Також вам може бути цікавим матеріал: як пофарбувати яйця куркумою: будуть яскравішими за сонце.
Традиція фарбувати яйця сягає корінням у язичництво. У римлян, єгиптян і персів яйце символізувало народження і відродження, що відповідає святу воскресіння, пише Апостроф.
Існує кілька цікавих легенд:
Великоднє яйце - обрядова їжа та ритуальний символ у великодніх звичаях, обрядах та іграх. Дарувати пофарбовані в червоний колір яйця на Великдень - давній звичай. У християнстві яйце тлумачать як символ гробу і воскресіння, а червоний колір символізує для християн кров розп'ятого Христа. Крім того, червоний колір одночасно вказує і "на царську гідність Спасителя".
Червоний: Нагадує про Божу любов до людини і вважається святковим.
Блакитний: Пов'язаний із Пресвятою Дівою, добротою, надією і любов'ю до ближнього.
Жовтий, помаранчевий і золотий: Символізують багатство і достаток.
Зелений: Асоціюється з відродженням і добробутом.
Якщо вірити звичаям, то якщо в сім'ї пішов близький родич першого або другого ступеня і не минуло ще року з моменту його смерті, не рекомендується фарбувати яйця на Великдень у червоний колір.
Натомість перевагу віддають білим нефарбованим яйцям або яйцям, пофарбованим в інший колір (наприклад, синій або зелений). Також ті, хто втратив близького, не повинні брати участь у Великодньому богослужінні напередодні свята.
Вам може бути цікаво: