14 травня церква відзначає Радонцу. У народі цей день ще називають Проводами, Гробками. Як повідомляє Главред, Радониця вважається Великоднем для покійних. Це основне весняне свято, коли віряни поминають покійних родичів і близьких людей.
Цього дня в храмах здійснюють літургію і вечірнє богослужіння. Служба завершується повною панахидою з великодніми піснеспівами. Після цього віряни йдуть на цвинтар, моляться за покійних і залишають на могилах квіти.
Якщо вам подобаються такі матеріали, то пропонуємо прочитати: Що потрібно викинути 15 травня, щоб позбутися всіх проблем: прикмети.
1. Не можна 14 травня сумувати через померлих родичів. Варто радіти тому, що їхні душі потрапили в краще місце.
2. Не можна 14 травня голосно сміятися, веселитися і кричати на кладовищі. Також не можна влаштовувати трапези на кладовищі. Незважаючи на те, що багато хто порушує це, подібне робити категорично не можна, оскільки поминальні обіди потрібно влаштовувати вдома.
3. Не можна 14 травня відвідувати кладовища немовлятам, вагітним жінкам і дітям до 7 років. Душі покійних можуть накинутися на незміцнілу молоду душу.
4. Не можна 14 травня дивитися назад, коли залишаєте цвинтар. Предки вірили, що так є небезпека привести із собою додому душу мертвої людини.
Цей матеріал - ознайомчого характеру, його не слід сприймати як вказівку до дії або абсолютну істину. Астрологія, ворожіння, екстрасенсорика, тарологія, мольфарство, феншуй і нумерологія не є академічними науками, їхні положення та твердження не можна перевірити чи підтвердити науковими методами. Це ж стосується різних тестів, характеристики людини за ім'ям і подібного. Крім того, прогнози та гороскопи не завжди збуваються, а збіги можуть бути випадковими.
Вас також зацікавить: