Національний центр управління та випробувань космічних засобів біля міста Дунаївці у Хмельницькій області успішно провів перший сеанс зв'язку з українським супутником Січ-2-30, який сьогодні був виведений на космічну орбіту, повідомив президент Володимир Зеленський.
Він зазначив, що наразі із апаратом встановлено стійкий зв'язок, всі його бортові системи працюють у штатному режимі.
"Дані, отримані завдяки Січ-2-30, допомагатимуть у роботі українським аграріям, картографам, а також у сфері лісового та водного господарства, безпеки і оборони, моніторингу надзвичайних ситуацій та стихійних лих. Крім того, наш супутник буде інтегрований в програму Європейського Союзу зі спостереження за Землею Copernicus", - йдеться в повідомленні.
Читати такожІсторичні кадри: SpaceX маска опублікувала перші фото цивільного екіпажу в космосі
"Переконаний, що успішна реалізація таких масштабних космічних проектів й надалі забезпечуватиме Україні гідне місце серед провідних космічних держав світу, а вітчизняна аерокосмічна галузь буде візитною карткою нашої країни", - написав президент.
Також він подякував працівникам української аерокосмічної галузі, "завдяки яким ця місія відбулася. Їхня самовіддана праця дає поштовх розвитку багатьох сфер української економіки і зміцнює престиж України в світі".
Сьогодні, 13 січня 2022 року, відбувся запуск українського супутнику Січ-2-30 в космос. Старт відбувся о 17: 15 за київським часом з космодрому на мисі Канаверал у Флориді. Американська компанія SpaceX проводила пряму-трансляцію.
Український супутник був запущений в рамках місії Transporter 3. На орбіту його вивела багаторазова ракета-носій Falcon 9. В цілому місія Transporter 3 доставить в космос близько 100 апаратів. Очікується, що український супутник від'єднається від розгінного блоку через 01:23:02 після старту.
Читайте також: