У зв'язку з важкою ситуацією в енергетиці, в Україні все частіше вводять відключення споживачів від електроенергії. Це пов'язано з триваючими обстрілами енергетичної інфраструктури окупантами та пошкодженнями генерувальних потужностей.
Раніше в НЕК "Укренерго" підтверджували анонсоване раніше введення графіків погодинних відключень (ГПВ) з 19:00 до 24:00 і закликали економити е/е протягом усієї доби через значний дефіцит ресурсу, що зберігається.
Читайте наш матеріал "Від біндера до туалетного паперу: підставка для телефону своїми руками".
ПрАТ "Національна енергетична компанія "Укренерго" - оператор системи передачі України зі статусом члена спостерігача ENTSO-E, з функціями оперативно-технологічного управління Об'єднаною енергосистемою України (ОЕС). Компанія займається передачею електроенергії магістральними електромережами від генерації до розподільчих мереж на ринку електричної енергії України, передає Вікіпедія.
Уточнюється, що повідомляються лише тимчасові межі, в які діють ГПО. Водночас варто враховувати, що можливе обмеження споживання в разі перевищення регіоном певних лімітів, доведених кожному з них.
Зі свого боку в Міністерстві енергетики уточнили, що Україна здійснює імпорт електроенергії для покриття дефіциту. Імпорт, що здійснюється протягом доби з Румунії, Словаччини, Польщі, Угорщини, Молдови, продовжує знижуватися другий день поспіль і до теперішнього часу становить 22 489 МВт-год.
Якщо вимкнення електроенергії застало вас зненацька, ви можете скористатися деякими перевіреними способами швидкої зарядки свого телефону.
По-перше, завжди стане в пригоді павербанк, тим паче що в торговельній мережі представлений широкий асортимент. Він допоможе швидко зарядити гаджет, проте завжди тримайте його зарядженим і під час вибору пристрою звертайте увагу на енергоємність павербанка.
Ще один безпрограшний варіант - павербанк із сонячною панеллю. У цьому разі ви не залежатимете від графіків відключень і завжди можете мати гарантований заряд під рукою. Однак важливо, щоб погодні умови дозволяли швидко зарядити пристрій.
Для того, щоб завжди залишатися на зв'язку, потрібно заздалегідь спланувати кроки своєї енергонезалежності.
Блекаут - це тоді, коли є критичне перевантаження і критичне розбіжність попиту електроенергії на її пропозицію, що забезпечується шляхом передачі її від об'єктів генерації до точок споживання.
Вважається, що слово увійшло в мовний побут після аварії в США, яка в 1965 році знеструмила Нью-Йорк.
Якщо у вас є автомобіль, ви можете підзарядити телефон, що сів, від розетки-"прикурювача". Це дасть змогу залишатися на зв'язку, навіть під час "блекауту". Також на допомогу може прийти механічний генератор для ліхтарика на велосипеді. Також деякі користувачі кажуть, що якщо сильно струсити телефон, який сів, він може "ожити" на кілька хвилин, що дасть змогу зробити вам важливий дзвінок.
Більше новин: