Квашена капуста є одним з найбільш популярних овочів, які засолюють для тривалого зберігання. Це й не дивно, адже капуста відрізняється відносною дешевизною, а багато хто вирощує її на городах і присадибних ділянках.
Напевно у досвідчених дачників і городників є свої фірмові рецепти, які дозволяють насолоджуватися смачною закускою практично цілий рік. Один з головних факторів успіху – дотримання рекомендацій і рецептур при засолюванні капусти.
Головне, на що слід звертати увагу при засолюванні капусти – це розсіл. Для його приготування інгредієнти знайдуться напевно на будь-якій кухні.
Порядок дій:
Давно відомо, що час бродіння капусти безпосередньо залежить від температурного режиму. Однак він не може бути менше двох-трьох діб. За цей час можна буде помітити, як капуста буде активно виділяти сік. Його не слід виливати, а краще долити в банки з капустою. При цьому якщо буде дозволяти кількість соку, то їм можна буде заливати всю банку під зав'язку.
Якщо ви квасите капусту в теплі, стежте за тим, щоб цей термін не перевищував 3-7 днів. За цей час капуста точно закваситься, адже на це вплине процес молочної ферментації. Хімія тут доволі проста, адже мікроорганізми, що містяться в капусті, впливають на розкладання цукру, що в кінцевому підсумку і перетворює їх в молочну кислоту.
Важливо пам'ятати про те, що при заквасці капусти активно виділяється газ, якому необхідно виходити назовні. Тому якщо капуста кваситься в банках, можна прикрити її звичайної кришкою або кришкою з отворами, щоб всередину не потрапляло сміття, пил і комахи. Однак наглухо закривати банку з капустою не варто. Інакше газу просто нікуди буде діватися.
Більше новин: