Важливо:
Раніше повідомлялося, чому британці не зберігають яйця в холодильнику.
Курячі яйця є одним із найулюбленіших продуктів і це не дивно, адже з них можна приготувати безліч страв.
Однак важливим є питання про те, як визначити свіжість яєць. Про це йдеться в матеріалі Главреда.
У свіжого яйця жовток буде щільним і піднесеним, оточеним пружним білком, який зберігає форму.
Якщо ж жовток розпливчастий, а білок розтікається по поверхні, це ознака того, що яйце вже не найсвіжіше - його варто якнайшвидше використати в приготуванні.
Порядок дій:
Коли яйце не лежить, а стоїть у воді вертикально - це сигнал, що термін зберігання добігає кінця. Такі яйця найкраще використовувати якомога швидше - для смаження, омлетів або запіканок.
Якщо потрясти яйце біля вуха і ви почуєте булькаючі або хлюпаючі звуки - це означає, що всередині вже є вільний простір, і структура почала змінюватися. У свіжого яйця звуків бути не повинно - воно повністю "тихе".
Порядок дій:
Більше новин:
Найпоширенішими у вживанні є курячі яйця. Хоча будь-які пташині яйця можуть бути вжиті в їжу людиною. Існує практика вживання яєць деяких рептилій (наприклад, черепах).
Попри харчову цінність яєць, їхнє споживання може завдати шкоди здоров'ю у зв'язку з можливістю зараження сальмонелою або алергією на яєчні білки.
Білі яйця однаково корисні, як і коричневі. Колір шкаралупи - це всього лише генетична ознака, він ніяк не впливає на поживну цінність, смак або свіжість.
Найкраще місце для яєць - холодильник. За температури нижче 6°C бактерії сальмонели не розмножуються.
Яйця зберігаються довше, якщо покласти їх гострим кінцем донизу. Річ у тім, що на тупому кінці є повітряна бульбашка, в якій можуть бути бактерії, тож є ймовірність, що під час перевертання вони потраплять до яйця.
Яйця не можна зберігати з продуктами, що сильно пахнуть. Завдяки пористій шкаралупі вони легко вбирають сторонні аромати.
Холестерин, що міститься в яйцях, не є небезпечним. Лецитин, якого багато міститься в яєчному жовтку, допомагає підтримувати рівень холестерину в нормі, запобігаючи розвитку серцево-судинних захворювань.