Прогрів машини залежить від багатьох факторів, включаючи кліматичні умови, тип двигуна і модель автомобіля. Потрібно пам'ятати, що сучасні автомобілі з бензиновими і дизельними двигунами зазвичай не вимагають тривалого прогріву, як це було кілька десятиліть тому.
Ось деякі загальні рекомендації з питання коли і скільки треба прогрівати машину:
1) Температура навколишнього середовища - у холодні зимові дні прогрів мотора може бути корисним. Залежно від температури, це може зайняти від декількох хвилин до 10-15 хвилин. Однак не варто прогрівати двигун занадто довго, бо це може збільшити витрату палива і негативно позначитися на навколишньому середовищі.
2) Тип двигуна - електричні та гібридні автомобілі не вимагають прогріву, оскільки вони використовують електричний двигун або комбінацію електричного і бензинового/дизельного моторів.
Також рекомендуємо прочитати наш матеріал: "Як не вгробити своє авто: що потрібно міняти в машині щороку".
3) Сучасні технології - багато сучасних автомобілів обладнані системами, які допомагають швидше досягти оптимальної робочої температури. Наприклад, системи push-to-start дозволяють їхати відразу ж після того, як водій запустити двигун.
4) Регулювання обертів холостого ходу - прогрівати двигун рекомендується тільки після того, як будуть скориговані обороти ‒ так, щоб вони були трохи вище звичайних (близько 1 000-1 200 в хвилину). Це і допоможе двигуну швидше нагрітися.
5) Дотримання техніки безпеки - не перегрівайте двигун. Якщо ж на вулиці і так більш-менш тепло, то немає потреби в прогріванні. Краще відразу їхати за потрібним маршрутом.
Для того, щоб уникнути розрядки акумулятора, необхідно знати, що акумулятори автомобілів розряджаються при низьких температурах через хімічних процесів, що відбуваються всередині них. Прогрів двигуна може допомогти підвищити температуру в моторному відсіку і прискорити нагрівання акумулятора, але важливо розуміти ‒ це не єдиний спосіб захисту акумулятора.
Ось кілька порад з цього питання:
Вас можуть зацікавити такі тексти: