Ви дізнаєтесь:
Сучасний темп життя та високий рівень стресу, посилений повномасштабною війною, суттєво впливають на якість сну. Згідно з дослідженням Gradus Research, 88% людей відчули сильний стрес, що часто стає причиною безсоння. Однак існують перевірені техніки, які допомагають швидко заснути навіть у складних умовах. Лікар-сомнолог Юрій Погорецький у сюжеті "Сніданку з 1+1" розповідає про найефективніші методи які допоможуть швидко заснути.
Главред з'ясував, як заснути за 1 хвилину, якщо не спиться.
Якщо вам цікаво дзінатись більше про те, що означають нічні кошмари та чому вони можуть бути корисними, рекомендуємо наш матеріал: Нічні кошмари можуть бути надзвичайно корисними: сомнолог здивувала відповіддю.
Один із найвідоміших способів швидкого засинання був описаний Шарон Акерман у книзі «Розслабся і виграй. Результативність чемпіонату». Цей метод активно застосовується у школі Військово-повітряних сил США.
Як виконувати:
"Думайте про м’язи: розслабляйте руки, ноги, голову. Це і є елементи медитації", – пояснює Юрій Погорецький.
За словами експерта, ця техніка настільки ефективна, що допомагає заснути за хвилину.
Погорецький Юрій - кандидат медичних наук, сомнолог, кардіолог, головний лікар Лабораторії Сну. Стаж роботи в області медицини сну: більше 20 років. Є провідним експертом по безсонню, хропінню, апное і методам респіраторної підтримки при розладах дихання уві сні.
Ще одна техніка, яка допоможе швидко заснути, — це метод дихання 4-7-8, розроблений американським науковцем Ендрю Вейлом. Виконання цього методу займе лише кілька хвилин.
Дивіться відео про те, як швидко заснути, якщо не хочеться:
Цю процедуру потрібно повторити щонайменше три рази. Науковець твердить, що ця техніка діє на організм, як заспокійливе, та допомагає зняти напругу.
"Метод діє як заспокійливе і допомагає швидко поринути у сон", – стверджує сомнолог. Повторіть вправу щонайменше тричі для досягнення максимального ефекту.
Британські військові мають власний спосіб боротьби з безсонням, який поєднує розслаблення та уяву.
Як виконувати:
Якщо вам цікаво дізнатись більше про те, як почати висипатись, рекомендуємо наш матеріал: Ідеальний час: експерт сказала, коли точно треба лягати спати, щоб виспатися.
Крім того, експерти радять дотримуватись ряд правил для покращення сну:
Вам також може бути цікаво:
«Сніданок з 1+1» — ранкове шоу телеканалу 1+1 виробництва 1+1 Media. Програма триває три години і є найдовшим в Україні ранковим шоу у прямому ефірі. «Сніданок з 1+1» подає новини, розваги, корисні поради та інтерв'ю з цікавими гостями у прямому ефірі. Програма містить декілька ранкових випусків ТСН, повідомляє Вікіпедія.
«Сніданок з 1+1» має власну музичну студію, тому в програмі звучить жива музика. На YouTube канал "Сніданку з 1+1" підписано понад 500 тисяч користувачів.