Вторгнення Росії в Україну змінило звичний уклад життя багатьох українців. Крім нестачі продуктів харчування, може спостерігатися дефіцит миючих і чистячих засобів. Главред розібрався, чим можна замінити пральний порошок і як приготувати його в домашніх умовах.
Про те, які крупи не потрібно варити перед вживанням, читайте в матеріалі: Каші, які не потрібно варити - 5 незамінних круп.
В умовах війни зберегти речі в чистоті можна за допомогою допоміжних засобів, які є в кожному будинку.
Засіб для миття посуду
Одяг можна випрати миючим засобом. Однак перед використанням необхідно прочитати склад засобу для посуду. Деякі його компонети можуть вплинути на яскравість тканин і стати причиною розвитку алергічних реакцій. Прати речі таким способом можна тільки вручну.
Рідке мило або шампунь
Ці кошти є більш м'якими і щадними для шкіри і тканин. Для прання потрібно використовувати звичайнісіньке мило або шампунь без кондиціонера в складі. Ідеально для ручного прання.
Господарське мило
Це універсальний засіб для прання, яке може впоратися навіть з найскладнішими забрудненнями. Для цього потрібно замочити речі в теплій воді в тазу, намилити найбільш брудні ділянки і добре потерти. Після чого речі потрібно ретельно прополоскати.
Гірчиця
Народний засіб для прання речей, яке перевірено часом. Для прання потрібно розвести гірчицю в теплій воді. Підходить для машинного прання. 50 грамів гірчичного порошку засипати в барабан пральної машини і виставити програму прання на температуру води до 40 градусів.
Важливо: гірчиця не підходить для прання бавовняних речей.
Як зробити пральний порошок вдома
Миючий засіб на основі господарського мила можна зробити самостійно. Для цього знадобиться:
Потрібно влити в каструлю п'яту частину води і висипати туди попередньо натерте мило і варити до повного його розчинення. Потім закип'ятити залишок води і додати соду. Після чого суміш потрібно добре розмішати і влити ефірну олію. Після охолодження рідкий порошок розлити в ємності.
Читайте також: