"Що робити, щоб легше пережити розлучення?"- відповідь на це питання досить непроста, але, тим не менш, Главред конкретно спробував на нього відповісти.
Як пережити розлучення
Розлучення - важке морально подія, яка може викликати безліч складних емоцій. Пережити його безболісно не вийде, але є способи зробити цей процес менш болючим.
Ось кілька порад:
Дозвольте собі прожити всі свої почуття. Не придушуйте гнів, образу, печаль, страх. Плачте, якщо вам хочеться плакати, зліться, якщо вам хочеться злитися. Не бійтеся своїх емоцій, дайте їм вихід.
Не звинувачуйте себе. Розлучення - це не вина однієї людини. Це результат складних не приймайте поспішних рішень. Не варто відразу ж кидатися в нові відносини або кардинально міняти своє життя. Дайте собі час, щоб розібратися в собі і своїх почуттях.
Подбайте про себе. Здорове харчування, сон, фізичні вправи допоможуть вам поліпшити своє самопочуття і підвищити настрій.
Спілкуйтеся з близькими людьми. Не замикайтеся в собі. Підтримка сім'ї та друзів допоможе вам пройти цей важкий період.
Не бійтеся звернутися за професійною допомогою. Психолог допоможе вам розібратися в своїх почуттях, виробити стратегію поведінки і впоратися з труднощами.
Пам'ятайте, що ви не самотні. Багато людей проходять через розлучення. Почитайте статті та книги на цю тему, поспілкуйтеся з людьми, які вже пережили розлучення.
Будьте терплячі. Пережити розлучення - це не спринт, а марафон. Не чекайте, що все стане добре відразу. Дайте собі час на відновлення.
Пам'ятайте - не бійтеся бути щасливими. Розлучення - це не привід для того, щоб ставити хрест на своєму особистому житті. Ви обов'язково зустрінете свою любов і будете щасливі.
Однозначної відповіді на питання, хто легше переживає розлучення, немає.
Багато що залежить від індивідуальних особливостей людини:
Здатність справлятися зі стресом. Люди з більш стійкою психікою і розвиненими coping-стратегіями (способами подолання з труднощами) зазвичай легше переживають розлучення.
Оптимізм. Люди, які схильні дивитися на життя позитивно, з більшою ймовірністю зможуть побачити в розлученні нові можливості.
Самооцінка. Люди з високою самооцінкою легше переносять труднощі і вірять в себе.
Тривалість шлюбу - чим довше тривав шлюб, тим важче його розірвати.
Наявність дітей. Розлучення з дітьми завжди складніший, ніж без них.
Причина розлучення. Якщо розлучення було ініційовано іншою людиною, це може бути більш болісно.
Соціальної підтримки:
Наявність близьких людей. Люди, які мають міцні зв'язки з родиною та друзями, легше переживають розлучення.
Фінансова незалежність. Люди, які не залежать у грошовому плані від свого партнера, можуть відчувати себе впевненіше після розлучення.
В цілому, можна сказати, що:
Жінки, як правило, переживають розлучення важче, ніж чоловіки. Це пов'язано з тим, що жінки частіше беруть на себе відповідальність за дітей і домашнє вогнище, і розлучення може привести до серйозних змін в їхньому житті.
Молоді люди легше переносять розлучення, ніж люди в зрілому віці. Це пов'язано з тим, що у молодих людей більше можливостей для побудови нового життя.
Люди, які вже пережили розлучення, можуть бути більш підготовлені до цього досвіду.
Важливо пам'ятати, що не існує універсального рецепту, як легко пережити розлучення. Кожна людина проходить через це по-своєму. Головне - не зациклюватися на негативі, піклуватися про себе і своїх близьких, і не боятися просити допомоги.