Редиска - це ранній овоч, який можна успішно вирощувати в саду або на городі, але як отримати гарний урожай редиски?
Якщо ви цікавитеся питаннями, які пов'язані з городом і садом, то вам буде цікавим матеріал: місячний посівний календар на квітень 2024 року: що і коли садити.
Ми підготували кілька порад, які допоможуть вам насолоджуватися овочем не тільки дуже рано, але ще й отримати чудовий урожай.
Насіння редиски проростає при температурі 1-2 ºC, але для нормального розвитку рослини необхідна температура 15-18 ºC. Тому зазвичай редис сіють у середині квітня, хоча в теплих районах ранні сорти можна сіяти вже наприкінці березня.
Ранній червоний - ультраранній сорт, редиска достигає за 18-20 днів. Діаметр коренеплоду близько 4 см, форма округла. Шкірочка тонка і ніжна, маса кожного плоду становить приблизно 8-10 грам. Скоростиглий редис може рости як на відкритому ґрунті, так і в теплиці. Орієнтовна норма висіву насіння становить 17-20 штук на погонний метр грядки. Сорт стійкий до перепадів температур і розтріскування. Редис вирізняється делікатним смаком, урожай тривалий час зберігає товарні якості за дотримання правил зберігання.
Редис віддає перевагу пухкому, легкому ґрунту нейтральної або слаболужної реакції (5,5-7,0 pH).
Небажано садити редис після інших хрестоцвітних культур. Хороші попередники - картопля, огірки, бобові.
Редис потребує частого і рясного поливу. Навесні, за наявності дощів, поливайте один раз на день. У спекотну і суху погоду - вранці та ввечері. Після посіву насіння редиски в ґрунт, укрийте грядку плівкою. Це допоможе зберегти вологу і створити сприятливі умови для проростання насіння.
Щоб отримати ранній урожай, можна накрити грядку з редискою прозорою плівкою або білим агроволокном, і зняти укриття після появи сходів. Якщо за прогнозом вночі очікується сильне падіння температури, але ввечері потрібно її вкрити знову.
Вам може бути цікаво: