Читайте більше:
Наше суспільство схильне ідеалізувати вагітність як дещо, що не має вад, казку, яку хочеться слухати нескінченно, ніжно погладжуючи кругленький животик. З одного боку, все це схоже на правду, але з іншого - період виношування дітей - складний фізіологічний та емоційний процес.
Українська блогерка, модель і учасниця шоу "Міняю жінку" Анастасія Шарова зараз вагітна третьою дитиною. Вона розповіла 1plus1, які думки часом відвідують вагітних жінок - те, про що не поговориш із подругами, але переживаєш, навіть будучи вже досвідченою мамою.
"Ці зізнання - не про слабкість, а про сміливість бути чесною в той час, коли суспільство очікує від майбутньої мами лише захоплення та вдячності. Кожна вагітна має право на свої емоції і вона не зобов’язана відповідати чужим очікуванням", - зазначає Шарова.
1. "Не треба торкатись та постійно гладити мій живіт"
Навіть якщо ваші наміри кришталево чисті, не варто забувати, що живіт - це частина іншої живої людини, яка, ймовірно, не готова до фізичного контакту з будь-якою іншою людиною. Не варто порушувати особистий простір майбутньої мами без дозволу.
2. "Так, мені страшно, навіть при тому, що це буде не перша дитина"
Тривоги і страхи - природна частина будь-якої вагітності. Не важливо, вперше чи вп'яте ви готуєтеся привести дитину в цей світ. Переживання не є ознакою слабкості, а сигналізують про готовність іти вперед, долаючи все.
3. "Не питайте, коли я вже буду народжувати, що я їм і хто в животику: хлопчик чи дівчинка?"
Ще один приклад "добродушного" вторгнення в особистий простір вагітної жінки. Пам'ятайте, що в цей період майбутні мами особливо вразливі, тому не варто штурмувати їх недоречними запитаннями.
4. "Думки про те, що може ми дарма запланували ще одну дитину"
"А раптом ми поспішили? Чи вистачить сил, часу, ресурсу, любові на ще одну дитину?" - такі думки нерідко відвідують вагітних жінок, особливо в теперішні непрості часи. Вони є сигналом відповідальності та глибокої любові - до себе та малюка, якого хочеться зробити найщасливішим.
5. "Я сумую за собою колишньою"
Материнством не обмежується життя жінки. Можна відчайдушно і безмежно любити дітей, але також і мати потребу в інших емоціях - відчувати себе жіночною, бажаною і привабливою.
Читайте також: