Впораються не всі: які слова зможуть вимовити лише українці - список

Які слова зможуть вимовити лише українці - список складних слів / Колаж Главред, фото: УНІАН

Українська мова має унікальні слова та звуки, які стають справжнім викликом для іноземців і навіть для тих, хто тільки починає її опановувати.

Ви дізнаєтесь:

Українська мова багата на слова, які стають справжнім випробуванням для тих, хто не володіє нею досконало. Експерт із мовних технік та ораторської майстерності Іван Гладирь у відео на Tik-Tok розповів про особливості вимови деяких українських слів та поділився цікавими вправами для тренування.

Главред з'ясував, які існують складні українські слова.

Якщо вам цікаво дізнатись більше про цікаві правила української мови та поширені помилки, рекомендуємо наш матеріал: Як правильно казати – "мАбуть" чи "мабУть": яку поширену помилку ми робимо.

Які слова можуть сказати тільки українці

Однією з найбільших складнощів для іноземців є правильна вимова слів, у яких часто трапляється звук "Ч". За словами Івана Гладиря, цей звук в українській мові звучить твердіше, ніж у багатьох інших мовах, і вимагає чіткого артикулювання.

"Українські слова, що закінчуються на сполучення звуків, як-от "чи", часто стають справжнім викликом для тих, хто не звик розмовляти українською. Приміром, протестуйте себе, повторюючи такі слова: міркуючи, усвідомлюючи, розбудовуючи, засинаючи, вимикаючи, відшкодовуючи, спалюючи, розглядаючи, констатуючи. Пильнуйте, щоб у кінці кожного слова звучало саме "и", а не "і'"" — радить експерт.

Дивіться відео про те, які слова можуть сказати тільки українці:

@vilnomov

Складні для вимови слова. Тим, хто погано розмовляє українською

♬ оригинальный звук - Голос, Виступи, Впевненість

Які українські слова не можуть вимовити

Для тренування вимови Гладирь у відео на Tik-Tok пропонує чистомовки:"Чи ти чистила його, чи не чистила, а чистішим дальшим від цього чорний м'ячик не став. Проте чимраз чіткіше, чимдалі чистіше читаючи чистомовки, незалежно від того, чи ти читав Тичину."

Експерт зазначає, що подібні вправи можуть стати своєрідним "мовним ідентифікатором" для визначення справжніх носіїв української.

Дивіться відео про те, які слова важко вимовити:

Забуті українські слова - які слова не знають українці

Цікаві приклади маловживаних українських слів навела вчителька української мови Лариса Чемерис в Instagram. Вона нагадує, що українська мова зберігає слова, які додають їй колориту та багатства.

Завій — круговий рух вітру, хуртовина чи замет, утворений вітром із піску чи снігу.

Верета — рядно або одяг із грубої тканини. У деяких регіонах це слово означає різнокольоровий килим.

Дивіться відео про те, які існують забуті українські слова:

Драглі — страва, відома як холодець, приготовлена у вигляді желе.

Дивень — весільний хліб у вигляді кільця, через який наречена дивилася на гостей та всі сторони світу.

Вам також може бути цікаво:

Хто такий Іван Гладирь

Іван Гладирь - блогер, викладач, тренер з ораторського мистецтва і публічних виступів. Автор одного з найбільших освітніх проектів України «Вільномов». Загальна аудиторія понад 230 тисяч підписників.

Новини заразКонтакти