Про що йдеться у матеріалі:
Скільки могла коштувати звичайна порція борщу 100 років тому? Як з’ясувалося, вартість цієї страви була значно більш відчутною для гаманця, ніж сьогодні. Про це розповів у відео на YouTube професійний історик, голова Інституту національної пам’яті України Олександр Алфьоров, посилаючись на підрахунки доктора історичних наук Андрія Бойка-Гагаріна.
Главред з'ясував, скільки коштував борщовий набір 100 років тому.
«У 1918 році, коли була українська держава гетьмана Павла Скоропадського, то борщ коштував… якщо взяти продукти і навіть дрова, які мали бути в печі, — то за підрахунками дослідника Андрія Бойка-Гагаріна, борщ коштував 8 гривень 28 шагів», — пояснив Алфьоров.
Йдеться не про тарілку, а про повноцінну порцію — на всю родину.
Доктор історичних наук Андрій Бойко-Гагарін в ефірі телеканалу "Ми-Україна" зазначив, що 8 гривень 28 шагів коштувала порцію борщу на один день для однієї родини — дволітрова каструля.
Алфьоров зазначає, що якщо перевести ті гроші у сучасні реалії, борщ був розкішшю.
Дивіться відео про те, як змінювалась ціна борщового набору:
Іншими словами, при середній денній зарплаті борщ обходився людині у понад третину її доходу.
Варто зазначити, що за даними порталу Мінфін, вартість борщового набору на 3 літри з додаванням свинного м'яса в Україні в липні 2025 року складала 180,68 грн. Пісний борщ станом на липень 2025 року обійдеться українцям в 76.97 грн.
Вам також може бути цікаво:
Олександр Анатолійович Алфьоров (нар. 30 листопада 1983, Київ) — український історик, радіоведучий, громадський та політичний діяч, кандидат історичних наук, науковий співробітник Інституту історії України НАН України, Голова Інституту національної пам’яті України, майор запасу ЗСУ, передає Вікіпедія.