Головні тези Авраменка:
Часто українці сумніваються, як правильно називати стрічку, якою можна стягувати волосся у хвіст. Український мовознавець Олександр Авраменко в етері "Сніданок з 1+1" розповів, як правильно сказати - "резинка", чи "гумка".
Якщо ви вивчаєте українську мову, вас може зацікавити: як правильно українською сказати "ви праві": Авраменко здивував відповіддю.
За його словами, в академічних тлумачних словниках гумову тасьму, чи стрічку називають резинкою. Таку ж назву вживають для позначення стрічки для фіксації волосся та навіть стрічки для фіксації спідньої білизни.
"Резинка" у словниках навіть позначає особливий вид в'язки, який надає виробові властивості розтягуватися. Однак слово "резинка" марковане як суто розмовне і напівлітературне.
Проти його вживання виступають і деякі мовознавці, адже "резинка" потрапила до української мови з французької, через посередництво російської. Тому це слово часто і сприймають як росіянізм.
Натомість, як наводить цитату Пономаріва Авраменко, слово "гумка" позначає тасьму, яка виготовлена з простих та гумових ниток. Тому стрічку для стягування волосся краще називати "гумкою".
Олександр Авраменко (нар. 7 травня 1971, Комишуваха, Запорізька область) – український учитель, дослідник і популяризатор української мови, письменник, літературознавець, теле- і радіоведучий. Учитель вищої категорії, методист, доцент. Заслужений працівник освіти України (2017).
Очолює робочу групу з розробки програм зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури. Упорядник посібників для проведення державної підсумкової атестації в українських школах.
Автор понад 50 підручників і посібників з української мови та літератури; унікальних самовчителів "Українська за 20 уроків" (2014), "100 експрес-уроків української" (2016), пише Вікіпедія.
Раніше Главред писав, що український мовознавець Олександр Авраменко пояснив, як правильно українською сказати "ви праві".
Також раніше ведуча програми "Правильно українською" на "Радіо Трек" Ольга Багній розповіла, якої помилки потрібно уникати, говорячи "ЖадАний" чи "жАданий".
Читайте також про українську мову: