Ви дізнаєтеся:
Коли ми розповідаємо комусь, що вранці о 07:00 вже були на ногах, то може виникнути запитання, як правильно сказати: "Я прокинувся(лась) о 07:00", чи може "проснулася"?
У такому випадку нерідко можна почути одне з кількох слів – прокидатися, просинатися чи просипатися. Ведуча програми "Правильно українською" на "Радіо Трек" Ольга Багній пояснила, яке з цих слів варто використовувати.
"Прокидатися щоранку щасливим – це вже велике досягнення у житті. А можна ще ж просинатися і просипатися. Так, усі ці варіанти правильні, вони є у словниках. Однак у класичних українських творах частіше трапляється просинатися або прокидатися. А вже в сучасній літературній мові частіше вживається слово прокидатися", – зазначила вона.
Багній наголосила, що можна обирати, яке з цих слів вам більше до вподоби, адже і так, і так правильно українською.
Дивіться відео про те, як правильно казати - прокидатися, просинатися чи просипатися:
@sametak1064 Прокидатися, просинатися чи просипатися? Як правильно українською? #правильноукраїнською#мова#українськамова#українськийтікток♬ оригінальний звук - Правильно українською
Раніше Главред розповідав, яка різниця між словами паливо і пальне, і чим є бензин – паливом чи пальним. Ольга Багній зазначила, що досить часто ці слова плутають один з одним, і тому вживають їх неправильно.
Також раніше Багній розповіла, що таке "фанаберія". Значення слова "фанаберія" відоме небагатьом, а вгадати навмання не вийде.
Читайте також:
Ольга Багній – автор і ведуча програми "Правильно українською" та ще двох радіопрограм на "Радіо Трек". Веде TikTok-канал про українську мову.