Ви дізнаєтеся:
Нерідко у розмовах з рідними і друзями ми можемо почути фрази "коли я підіймалася вгору по сходах", або "коли я спускався вниз у метро". Але не усі здогадуються, що насправді так казати не варто.
Про те, якої помилки потрібно уникати, розповіла ведуча програми "Правильно українською" на "Радіо Трек" Ольга Багній.
"Падає той, хто біжить, той, хто повзе, впасти не може. Бо куди ж йому падати, як не вгору. Впасти можна тільки вниз. Тому коли ми кажемо про "падати", немає сенсу уточнювати, куди падати – звісно, вниз, це логічно", – пояснила вона.
Також Багній зазначила, що так само немає причини казати "злітати вгору", бо злітати тільки вгору і можна.
"І так само не кажемо "спускатися донизу", бо спускатися тільки донизу і можна. І не кажемо "підійматися вгору", бо підійматися – це і так означає "просуватися вгору". Ось так правильно українською", – зазначила вона.
Дивіться відео про те, чому не можна казати "падати вниз":
@sametak1064 Злітати вгору, спускатися донизу… Що тут не так? ? #правильноукраїнською#мова#українськийтікток#українськамова#українськийконтент#українськамованмт#зно♬ оригінальний звук - Правильно українською
Як повідомляв раніше Главред, Ольга Багній пояснила, що таке "незабавки" – лише одиниці зможуть правильно пояснити слово. Більшість людей зазвичай вживають більш поширені синоніми, тому можуть не здогадуватися про існування ще й такого слова.
Також раніше Багній пояснила, як сказати "мнительный" українською – мало хто знає правильну відповідь. Коли ми говоримо про людину, яка постійно очікує звідусіль негараздів, не можна казати "мнительна" – варто вживати українське слово.
Вас також може зацікавити:
Ольга Багній – автор і ведуча програми "Правильно українською" та ще двох радіопрограм на "Радіо Трек". Веде TikTok-канал про українську мову.