Чому не варто казати "Західна" чи "Східна" Україна: відповідь здивує наповал

Чому не варто казати "Західна" чи "Східна" Україна? / Колаж: Главред, фото: ua.depositphotos.com, скріншот із відео

Словники не забороняють казати "Західна" чи "Східна" Україна, але є маленька деталь, про яку розповів Андрій Шимановський.

Відомий блогер та популяризатор української мови Андрій Шимановський розповів, чому не варто казати "Західна", "Східна", "Північна" чи "Південна" Україна.

"Чи можна казати "Західна Україна", "Східна Україна" і так далі? Можна. А чому не можна? Словники не забороняють. Але коли ми кажемо або чуємо "Західна Україна", "Східна Україна", то в підсвідомості утворюється кордон. Мовляв, є якісь різні України. І саме цей наратив ворожа пропаганда намагалася завжди поселити в нашій голові. Наголошували на тому, що ми говоримо різними мовами, словом, намагалися завжди нас розколоти", - розповів Шимановський на своїй сторінці в Instagram.

Як зауважив популяризатор української мови, вільні люди справді можуть говорити різними мовами, сповідувати різні релігії, але нищити ворога, любити свою країну українці вміють разом.

"Тому я рекомендую казати "Захід України", "Схід України", "Північ України", "Південь України". І сьогодні ми показуємо всьому світу, наскільки ми єдині і сильні. І що у нас одна неподільна країна!", - наголосив Шимановський.

Хто такий Андрій Шимановський

Андрій Шимановський – TikTok-блогер та популяризатор української мови. У своїх відео хлопець розповідає про правильні наголоси, українські відповідники до русизмів та співає пісні-скоромовки. Його тематичні відео в соцмережах збирають мільйони переглядів.

Нагадаємо, нещодавно опуляризатор української мови Андрій Шимановський розповів про автентичні українські слова, які почали зникати у 30-х роках минулого століття. Зокрема, Шимановський розповів, як українською назвати штопор.

Раніше відомий вчитель та мовознавець Олександр Авраменко у своєму експрес-уроці з української мови розповів про поширені слова, які українці вживають неправильно. Як зазначив Авраменко, досить часто українці вживають слова з російським префіксом "обез". Наприклад, "обезболювати", "обезжирювати", "обезсилювати", "обезводнювати" тощо. Проте в нашій мові є милозвучні відповідники до цих слів.

Вас може зацікавити:

Новини заразКонтакти