У жовтні в Національний парк "Тузлівські лимани" в Одеській області прилетіла понад тисяча рожевих фламінго. І це справжнє диво посеред війни, адже рожеві фламінго на Одещині - не типове явище. Перші невеликі зграї стали фіксувати лише в 2021 році, а 1114 пернатих, які прилетіли цього разу - це найбільша кількість таких птахів в парку за всю історію спостережень. Главред вирішив розповісти цікаві факти про фламінго, зокрема, розібрався, чому фламінго рожеві.
Всього існує шість видів фламінго, і вони зустрічаються в Європі на півдні Іспанії, Франції та Сардинії, Африці, Кавказі, Південно-Східній та Центральній Азії та Південній та Центральній Америці.
Природне забарвлення у цих птахів тьмяно-сіре. А незвичайний колір - придбана риса. Свій яскравий та своєрідний зовнішній вигляд їм надає їжа.
До речі, гніздо фламінго виглядає як грязьовий мінівулкан. Будують його мама і тато разом. Самки фламінго висиджують 1-3 яйця, а годують дитинчат рожевим молоком. Звідки у фламінго молоко? Його виділяють особливі залози стравоходу і шлунка. Через вміст в ньому крові птиці молоко набуває специфічного кольору.
Забарвлення фламінго варіюються від світло-рожевого до яскраво-червоного кольору і залежить від споживаної їжі.
Помилково вважається, що ці птахи їдять рибу. Насправді вони мешкають на озерах і болотах із солоною або лужною водою та харчуються рачками, личинками комах, хробаками, молюсками і водоростями, які знаходять на мілководді.
Водні ракоподібні та синьо-зелені водорості містять пігменти — каротиноїди, вони пофарбовані в жовтий, помаранчевий або червоний кольори. Коли їжа потрапляє в травний тракт птиці, ферменти розщеплюють каротиноїди на рожеві та помаранчеві молекули. Потім печінка поглинає молекули, які згодом відкладаються на пір'ї та шкірі фламінго.
Цікаво, що до трьох років вони зазвичай залишаються білими або сіруватими і лише потім набувають свого екстравагантного відтінку.
Насиченість кольору фламінго залежить від кількості пігменту в організмі птиці. Якщо фламінго змінять свій раціон і отримуватимуть недостатньо каротиноїду, то досить швидко повернуться до білого або сірого кольору.
У неволі яскравий відтінок фламінго поступово починає тьмяніти через одноманітне харчування. Тому їм в їжу часто додають червоні каротиноїди, які містяться в моркві та буряках.
Колір пір'я фламінго відіграє важливу роль під час шлюбного сезону. Чим більш насиченим є відтінок, тим привабливіша особина.
Вчені з'ясували, що птахи наносять собі «макіяж». Їхня натуральна косметика - мастило, насичене каротиноїдами, яке виділяють залози біля основи хвоста. Фламінго труться об них головою, а потім покривають сироваткою пір'я.
Фламінго живуть на мілководді й проводять багато часу, стоячи на одній нозі. Стояти так вони можуть досить довго і навіть заснути в такому положенні.
Дослідники вважають, що птахи таким чином економлять тепло і менше втомлюються.
Дивіться відео - Рожеві фламінго прилетіли на одеські лимани:
Раніше Главред пропонував розгадати головоломку: потрібно знайти дівчину серед фламінго за 8 секунд.
Інші новини: