Локшина швидкого приготування популярна страва для українців. Завдяки особливому смаку її вживають як у готовому, так і в сухому вигляді. Такі страви дійсно економлять час при приготуванні. Однак на цьому їхні переваги закінчуються.
Люди, що регулярно вживають цю страву, ризикують зіпсувати своє здоров'я. Про це розповідає лікар-дієтолог Меленко Світлана.
А якщо ви хочете знати більше про приготування вермішелі, читайте наш матеріал: Чи можна зробити макарони без олії: спосіб, який врятує будь-яку господиню
Локшина швидкого приготування - це зручна та смачна їжа, вона створює підвищений ризик метаболічного синдрому та має високий вміст глутамату натрію, шкідливих насичених жирів і несе надмірні глікемічні навантаження.
Люди, які їдять локшину швидкого приготування двічі на тиждень або більше, мають вищий ризик метаболічного синдрому. Дослідження показало, що надмірне споживання локшини можна не лише спричинити ожиріння, а й метаболічні хвороби.
Метаболічний синдром - збільшення маси вісцерального жиру, зниження чутливості периферичних тканин до інсуліну та гіперінсулінемія, які порушують вуглеводний, ліпідний, пуриновий обмін, а також артеріальна гіпертензія.
За словами дієтолога, є ризик інших захворювань, таких як:
Для покращення смаку до локшини швидкого приготування додають велику кількість глутамату натрію. Глутамат натрію також містить нейромедіатор глутамат. Тому це може вплинути на роботу нервової системи, кажуть лікарі.
Іноді вважають, що якщо мівіну їсти теплою, то шкоди в кілька разів менше. Насправді немає великої різниці між локшиною швидкого приготування та сушеною локшиною.
"На думку дієтологів, не має значення, розширюється ця локшина в тарілці чи в шлунку", - резюмує лікар Меленко Світлана.
Якщо ви все ж не можете обійтися без локшини швидкого приготування, Світлана рекомендує кілька пунктів нижче, щоб підвищити її харчову цінність.
Також вас може зацікавити: