В Україні існує велике розмаїття прізвищ, що відображає багатий історичний і культурний спадок країни. Прізвища українців можуть мати різне походження, зокрема українське, польське, російське, єврейське, угорське, румунське, кримськотатарське та інші, що свідчить про вплив різних народів і культур на формування української нації. Про те, яке прізвище є найпопулярнішим в Україні йдеться у програмі "Я люблю Україну".
Ведуча програми зазначила, що у Німеччині людина на прізвищі Мюллер чи не кожного дня зустрічає іншого Мюллера, адже це прізвища там є найпопулярнішим.
"Щодо інших країн в Італії найпоширеніше прізвище - Росі, у Франції – Мартін, у Польщі – Новак, в Англії – Сміт, а в Україні – Мельник", - зазначила вона.
Ксенія Мішина згодом зазначила, що носіями прізвища Мельник в Україні є понад 174 тисячі осіб.
Дивіться відео про те, яке прізвище є найпопулярнішим в Україні:
Згідно з даними сайту "Рідні" популярними українськими прізвищами є:
На сайті "Рідні" можна переглянути інтерактивну карту розповсюдження прізвищ по території України.
Для цього потрібно ввести прізвище українською мовою. У результаті ви отримаєте статистичні дані про поширення прізвища в Україні, дізнаєтеся, чи є згадки цього прізвища в різних соціальних списках або козацьких реєстрах, а також дізнаєтеся про походження вашого прізвища за етимологічними словниками.
"Рідні" - це товариство українських родовідників. Фахівці фокусуються на дослідженнях в архівах, машинному розпізнаванні рукописів та інтеграції оцифрованих генеалогічних даних.
Історик Владислав Вилинський, який вивчає походження прізвищ в коментарі "Сніданку з 1+1" зазначив, що наука про історію прізвищ називається генеалогія.
Він також робить висновок про те, що часто прізвища в Україні утворювались із прізвиськ, які могли давати односельці одне одному.
"У наших предків було не одне прізвище. Могло бути так, що у селі їх називати не так, як записані вони в документах. Ми їх називаємо прізвиська", - вказує він.
За словами фахівця, в Україні ж документувати прізвища почали у 17-18 столітті і кожне прізвище має своє цікаве походження.
"Терещенко – це внук, правнук або прапраправнук Терешки. А було, скажімо, Миколайчук. Був собі чоловік Микола, в якого діти Миколайчуки і внуки теж Миколайчуки. А от ТОП-3 в Україні – це Мельник, Шевченко та Коваленко", - сказав він.
Дивіться відео про те, як дізнатись походження свого прізвища:
«Сніданок з 1+1» — ранкове шоу телеканалу 1+1 виробництва 1+1 Media. Програма триває три години і є найдовшим в Україні ранковим шоу у прямому ефірі. «Сніданок з 1+1» подає новини, розваги, корисні поради та інтерв'ю з цікавими гостями у прямому ефірі. Програма містить декілька ранкових випусків ТСН, повідомляє Вікіпедія.
«Сніданок з 1+1» має власну музичну студію, тому в програмі звучить жива музика. На YouTube канал "Сніданку з 1+1" підписано понад 500 тисяч користувачів.
Блогер із ніком wanderbraun у своєму відео в соціальній мережі Tik-Tok зазначив, що прізвищ у світі надзвичайно багато і професіонал, досліджуючи цей аспект, розділює прізвища за походженням.
"Наприклад, у більшій частині Азії, у скандинавських країнах і значній частині Західної Європи, а також арабських країн, розповсюджена ситуація, коли прізвища походить від предків або батьків. Ну, наприклад, Іванов або Іванова у Росії", - робить висновок він.
Дивіться відео про те, які найпопулярніші прізвища в різних країнах світу:
@wanderbraun Яке прізвище найрозповсюдженіше в Україні? #україна#географія#карти#мапи#прізвище#wanderbraun♬ оригинальный звук - wanderbraun
Водночас у Швейцарії, Німеччині і Україні найпопулярніше прізвища походить від роботи предків, а саме мельників.
"Мюллер у Німеччині, мельник в Україні. Це найпопулярніше прізвища. У Британії, США, Канаді, Австралії це Сміт, тобто Коваль", - говорить блогер.
Чоловік також вказує, що дуже рідко зустрічаються прізвища засновані на географічному показнику, тобто по місцю, де проживала та чи інша родина.
"Наприклад, Хорват у Хорватії", - резюмує блогер.
Вам також може бути цікаво: