Як сказати українською "удерживать руки на весу": Авраменко дав відповідь

Як сказати українською "удерживать руки на весу"? / Колаж: Главред, фото: скріншот з відео

Мовознавець закликав громадян дбати про те, щоб наша країна говорила грамотно.

Відомий вчитель та мовознавець Олександр Авраменко у своєму експрес-уроці з української мови розповів, який український відповідник російської сполуки "удерживать руки на весу".

Як розповів Авраменко в ефірі "Сніданку з 1+1", "на весу" українською перекладається "у висячому положенні". Отже, правильно потрібно казати "тримати руки у висячому положенні".

скріншот

"Як бачите, не завжди одному слову якоїсь мови відповідає одне слово іншої мови", - зазначив мовознавець.

Він пояснив, що російські "идущий" та "бегущий" перекладаються українською як "той, що йде" або "той, що біжить".

скріншот

"І це вам не вада мови, а її особливість. А вона властива всім мовам і я зараз вам це доведу. От, дивіться, українською – "залізниця", а російською потрібно два слова – "железная дорога". Українською – "я переможу", а російською – "я уверен, что смогу победить".

Насамкінець мовознавець закликав громадян дбати про те, щоб наша країна говорила грамотно.

Хто такий Олександр Авраменко?

Олександр Авраменко (нар. 7 травня 1971, Комишуваха, Запорізька область) – український учитель, дослідник і популяризатор української мови, письменник, літературознавець, теле- і радіоведучий. Учитель вищої категорії, методист, доцент. Заслужений працівник освіти України (2017).

Очолює робочу групу з розробки програм зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури. Упорядник посібників для проведення державної підсумкової атестації в українських школах.

Автор понад 50 підручників і посібників з української мови та літератури; унікальних самовчителів "Українська за 20 уроків" (2014), "100 експрес-уроків української" (2016), пише Вікіпедія.

Нагадаємо, раніше Олександр Авраменко розповідав, як сказати українською "однофамілець". Як зауважив відомий вчитель України, якщо вам не до вподоби слово "однофамілець", то можна вжити милозвучний синонім.

Також Олександр Авраменко у своєму експрес-уроці з української мови розповів, як правильно називати паперову посудину циліндричної форми: стакан чи склянка. Окрім того, Авраменко розповів, як в народі називають пластикову склянку.

Вас може зацікавити:

Новини заразКонтакти