Кішки, як і люди, відчувають радість і смуток, а також можуть переживати депресію. Однак у домашніх вихованців визначити психічний розлад складніше. Особливо тварини схильні до хвороб після кастрації і стерилізації. Главред розповідає, скільки триває стрес у кота і як його розпізнати.
Є низка причин, чому у кішки депресія. Наприклад, це може бути пов'язано зі змінами в будинку (зокрема втратою іншого домашнього вихованця) або відсутністю уваги з боку господаря.
Також кішки можуть переживати стрес у зв'язку з хворобами - болем, відсутністю їжі або води. Але найпоширеніша причина - операції і медичні процедури.
Стерилізація кішки може вплинути на її гормональний баланс, і деякі тварини можуть мати тимчасові зміни у поведінці.
Втручання в природний процес розмноження може викликати стрес у кішки, і її поведінка може змінитися в перші дні після операції. Вона може проявляти втому, пасивність, апетит може зменшитися.
Ці зміни, як правило, тимчасові і пов'язані з адаптацією кота до нової ситуації.
На лікування кота може знадобитися деякий час, а ще - турбота і увага. Ось кілька рекомендацій, які можуть допомогти в цьому процесі.
Якщо симптоми депресії зберігаються або посилюються, рекомендується звернутися до ветеринара для консультації. Можливо, знадобиться медичне втручання або додаткові поради щодо догляду за кішкою.
Вас також можуть зацікавити новини: