Слово "заграва" час від часу може чути кожен із нас – його можуть вживати у розмовах наші рідні, друзі та знайомі, воно може звучати по телебаченню тощо. Але не усі здогадуються, що саме означає це слово в українській мові.
Радимо також прочитати матеріал: Лише геній побачить кота у загадці за 5 секунд: найкращий спосіб перевірити уважність
У Словнику української мови подається таке тлумачення цього терміну: "відсвічування, відблиск (перев. на небі) яскравого світла, пожежі, вогнів і т. ін.; сяяння небосхилу під час заходу і сходу сонця".
Але часто може виникати запитання, який наголос правильно використовувати в цьому слові. На це питання пролила світло автор і ведуча програми "Правильно українською" на "Радіо Трек" Ольга Багній.
"ЗагрАва. Закладаюся, найчастіше ви чули це слово саме з таким наголосом. І цей наголос правильний. Але є ще один – теж правильний. Він падає на перший склад. Тому "загрАва" і "зАграва" – і так, і так правильно українською. Це слово має подвійний наголос", – пояснила Багній.
Дивіться відео з поясненням, що таке "заграва":
@sametak1064 Заграва. Наголос у цьому слові багатьох здивує #правильноукраїнською#мова#якправильно#українськамова#наголос♬ оригінальний звук - Правильно українською
Ольга Багній – автор і ведуча програми "Правильно українською" та ще двох радіопрограм на "Радіо Трек". Веде TikTok-канал про українську мову.
Раніше Ольга Багній розповіла, чи можна казати "підодіяльник" і "одіяло". Мало хто здогадується, чи можна насправді використовувати ці слова в українській мові.
Також раніше Ольга Багній пояснила, чому не можна казати "дОчка". Не можна казати "дОчка" і "донькА" – такі наголоси у цих словах неправильні.
Вас також може зацікавити: