Яблучний Спас - другий в низці народних свят врожаю після Медового. Його відзначають 19 серпня. Православна церква в цей день також вшановує свято Преображення Господнє.
Про те, які церковні свята християни відзначають в кінці літа, читайте в матеріалі: Православний календар на серпень 2022: Преображення Господнє, Успенський піст, Успіння Пресвятої Богородиці - важливі дати.
Середина серпня - це пора збору врожаю фруктів і овочів. Особливо цінним фруктом в свято Спаса стає яблуко. Наші предки не вживали в їжу яблука до цього дня, це вважалося поганою прикметою і могло принести нещастя.
У день Яблучного Спаса в церквах і храмах проходять всеношні служби та урочисті богослужіння до свята Преображення Господнього. Віруючі ставлять свічки за здравіє і моляться про Боже благословення. До церкви прийнято нести освячувати плоди першого врожаю.
Читайте такожЯблучний Спас 2022 - привітання, сердечні картинки і листівки до свята
Що святити на Яблучний Спас:
У церкві на Яблучний Спас не можна святити продукти тваринного походження: м'ясо, сир, яйця, а також алкоголь. Триває Успенський піст, тому частування на святковому столі також повинні бути пісними.
Починати ранкову трапезу прийнято з яблук, вважалося, що після освячення вони мають цілющу силу. З першим шматочком плоду наші преки загадували бажання і вірили, що воно неодмінно збудеться.
Читайте також: