Свято Преображення Господнього одне з найважливіших в християнській релігії. Він відноситься до числа дванадесятих – один з 12 свят, які означають головні події в житті Христа і Пресвятої Марії.
У народі цей день називають Яблучний Спас. Це свято збору врожаю, яке має язичницьке коріння. Як відзначити цей день і що можна освячувати в церкві, читайте в матеріалі: Яблучний Спас 2022: дата, традиції, заборони, магія дня.
Преображення Господнє це непереходяще свято і завжди відзначається в одну і ту ж дату – 19 серпня. Це торжество покликане нагадати Явище Христа в божественному вигляді перед своїми учнями Петру, Іоанну і Якову на горі Єрмон. Ця подія сталася в лютому-березні, проте відзначають її в серпні. Таким чином, православна церква вирішила з язичницьких свят плавно переходити на християнські.
З вечора 18 серпня в церквах починається всенічне бдіння, а на ранок проводяться урочисті служби. Православні християни ставлять свічки за здоров'я і читають молитви, щоб отримати Боже благословення. Це свято завжди припадає на Успенський піст, проте в цей день церковт дозволяє зробити послаблення. Можна вживати рибу, морепродукти, рослинне масло і випити трохи вина.
Читати такожКоли Спаси 2022: Медовий, Яблучний і Горіховий Спас - дати, заборони і традиції
До церкви віруючі несуть плоди нового врожаю-яблука. Можна також освячувати мед, сливи, груші, виноград. Освяченими плодами потрібно роздавати милостиню і пригощати родичів і близьких людей. Починати святкову трапезу варто було з яблук.
Щоб не накликати на себе неприємностей і бід наші предки в цей день дотримувалися строгих заборон. На Преображення не можна:
Читайте також: